Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 16. august 2022
streda, 29 jún 2022 23:12

Odborné exkurzie prvákov...

Napísal(a) Maxová Aneta, PS I.B
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Dňa 13.6.2022 a 20.6.2022 sme sa my, žiaci PS I.B spolu s pani učiteľkami PhDr. Sklenčárovou a Mgr. Švigárovou zúčastnili odborných exkurzií v Nemocnici A .Leňa v Humennom.

Naše prvé kroky viedli na detské oddelenie kde nás vedúca sestra Mgr. Jana Hirjaková previedla oddelením. Detský pacient je náročný a najmä ten malý, ktorý nevie povedať, čo ho bolí, čo chce a čo potrebuje. Starostlivosť o deti si vyžaduje vedomosti z oblasti pediatrie, psychológie, ale aj lásku k deťom, mať svoje povolanie rád, plniť rôzne úlohy. Jednou z úloh je príprava mliečnej stravy a príkrmov pre deti do 1 roku v mliečnej kuchynke. Náhradná mliečna výživa je súčasťou liečebno–preventívnej starostlivosti pre deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, alergiou na kravské mlieko, dojčenskou kolikou, s rôznymi alergiami. Mliečna kuchynka detského oddelenia sa člení na dve miestnosti, kde v jednej časti sa vykonáva očista, dezinfekcia a sterilizácia a v druhej sa pripravuje strava za prísnych aseptických podmienok. V rámci gynekologicko -pôrodníckého oddelenia sme mali možnosť vidieť pôrodné sály a banku ženského mlieka. Banka spracováva a uchováva materské mlieko od darkýň, používané najmä pre nedonosené deti. Absolvovali sme aj prehliadku oddelenia centrálnej sterilizácie, ktoré zabezpečuje komplexnú predsterilizačnú prípravu – dekontamináciu a sterilizáciu potrebných zdravotníckych pomôcok.
Odniesli sme si množstvo nových zaujímavých informácii, ktoré budeme potrebovať na našej ceste budúceho zdravotníka.Čítané 175 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.