Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 06. december 2022
štvrtok, 13 október 2022 17:27

Kto nebol na Diane, nevidel Karlove Vary

Napísal(a) Vozárová Natália, PS IV.B
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

Drahí naši čitatelia, pre nás nastal 1. pracovný deň. Prezliekli sme sa do našich ružových uniforiem a s úsmevom na tvári a plné očakávaní sme sa vrhli do práce na našich oddeleniach.

Ja stážujem na chirurgicko-orotopedickej JIP, Nina na Emergency, Simona na kardiologickom oddelení a naša Lea na neurologicko-internej JIP. Hneď sme sa začlenili do pracovného kolektívu jednotlivých oddelení. Stretli sme ochotný a ústretový personál, ktorý nám počas dňa pomáhal pri odborných výkonoch ako je: kardioverzia, telemetrické EKG, zavádzanie CVK a Nina asistovala pri akútnych príjmoch.

Po dni plnom nových skúsenosti a zážitkov sme sa presunuli na Rozhľadňu Diana, kde nás vyviezla lanovka. Boli sme očarené krásnym panoramatickým výhľadom na historické centrum kúpeľného mesta a okolia, ale taktiež na vrcholky Krušných hôr, Slavkovského lesa a kúpeľných lesov pod rozhľadňou. Nie nadarmo sa hovorí:,, Kto nebol na Diane, nevidel Karlove Vary”. Od roku 1981 je rozhľadňa zapísaná do zoznamu kultúrnych pamiatok. V blízkosti rozhľadne je Motýlí dům, v ktorom žijú exotické motýle z celého sveta, ktorým spoločnosť robí korytnačka. V sprievode bieleho páva Frostýma sme sa rozlúčili s rozhľadňou Diana.

 

Čítané 224 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.