Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 11. august 2020
sobota, 10 jún 2017 20:24

Moderná ortopédia

Napísal(a) Denisa Hunderová, ZA III.A
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Štvrtý deň našej stáže nám zbehol ako voda. Ja pracujem na oddelení ortopédie. Náplňou práce je poskytovanie ortopedickej a traumatologickej starostlivosti o pohybový systém.

Špecializuje sa na operácie náhrady kĺbov, artroskopické operácie, operácie chrbtice a ďalšie ortopedické výkony, taktiež osteotómie, výkony na šľachách, na mäkkých tkanivách pri riešení vrodených a získaných deformácii pohybového systému, operácie zhubných a nezhubných nádorov, výkony u infekčných komplikáciách. Realizujú sa výkony pri úrazoch pohybového aparátu so zvláštnym zameraním na poranenie kĺbu, operácie z oblasti športovej ortopédie a traumatológie.
Na oddelení je 59 lôžok a jednotka intenzívnej starostlivosti (JIP), ktorá je vybavená modernými monitorovacími prístrojmi pre pacientov bezprostredne po operácii a uzavretá septická jednotka. Sú tu aj 4 nadštandardné izby s elektrickými polohovacími posteľami, nočnými stolíkmi s výsuvnou doskou, televízny automat a pre každého pacienta uzamykateľná skrinka na osobné veci. Súčasťou každej izby je samostatné sociálne zariadenie. Všetky izby sú klimatizované.
Na tomto oddelení sa mi veľmi dobre pracuje, pretože je tam skvelý personál. Hneď v prvý deň, ako som prišla, ma prijali medzi seba a oboznámili ma s chodom oddelenia. Na ortopédii pracujú aj slovenskí lekári, ktorí sú veľmi milí a zhovorčiví. Personál mi veľmi pomáha a snaží sa, aby som nadobudla veľa nových zručností a vedomostí. Počas svojej praxe som mala možnosť realizovať aj výkony, ktoré som ešte nerobila. Napr. napájanie monitoringu pacientom, ktorý slúži na zaznamenávanie fyziologických funkcií u pacientov po operácii, spolupracovala som pri odstránení Redonovho drénu, odoberala som venóznu krv systémom monovette, pracovala som s rehabilitačnými prístrojmi a pomôckami, napr. rehabilitačný prístroj na kolenný kĺb a rehabilitačný prístroj na ramenný kĺb. Tieto prístroje sa zväčša používajú po totálnej endoprotéze.
Kultúrny zážitok nám v dnešný večer zabezpečili herci z pražského divadla Kalich predstavením „Pro tebe cokoli“ v Dome kultúry Ostrava. Bravúrne výkony hercov ako Jana Paulová či Pavel Zedníček, rozosmiali všetkých v hľadisku. Herci boli kontaktní s publikom počas celého predstavenia a po vystúpení sa s nami ochotne vyfotili priamo na javisku. S rozhovoru s nimi sme zistili, že sa chystajú vystupovať aj k nám na východné Slovensko.

 

Čítané 1914 krát
Viac z tejto kategórie: « Eko dni 2017 CyberKnife »

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.