Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
štvrtok, 04. jún 2020
utorok, 24 október 2017 10:47

S prvou pomocou na základné školy

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)

V septembri sme prijali pozvanie zo ZŠ Kudlovská a Laborecká v Humennom, aby sme žiakom priblížili úlohu a význam prvej pomoci (PP) a odprezentovali praktické ukážky PP.

Školy sme navštívili dvakrát a obsah stretnutí bol zameraný na charakteristiku, druhy a význam PP, úlohu záchrancov, na dôsledky neposkytnutia pomoci a rôzne druhy náhlych stavov a poranení, základnú obväzovú techniku, polohovanie a transport ranených, ale aj význam darcovstva krvi, či problematiku transplantácie ľudských orgánov. Obsah sme si rozdelili a našu prezentáciu prispôsobili veku, skúsenostiam a záujmu žiakov. Prezentácie realizovali tímy žiakov 2.- 4. ročníka SZŠ pod vedením Mgr. Jany Kalábovej a Mgr. Ivana Švigárovej. Stretnutia sa uskutočnili v priestoroch základných škôl a so žiakmi 1. stupňa ZŠ Kudlovská sme sa stretli v krásnom mestskom parku. Tešia nás slová chvály na prácu našich zdravotníckych asistentov zo strany žiakov i učiteľov, ktorých sme navštívili. Zvyšovanie povedomia verejnosti o úlohe a význame PP je jednom z tradičných aktivít školy. V tomto školskom roku to bola prvá akcia, ale v tomto snažení pokračujeme naďalej. Naši žiaci spolupracujú s miestnou organizáciou Červeného kríža, pod vedením svojich pedagógov sa vzdelávajú a učia iných. Ako figuranti a súťažiaci absolvujú rôzne súťaže v PP.

Veríme, že je to správna cesta a príležitosť, aby aj prostredníctvom takýchto aktivít rástli naši žiaci profesionálne aj ľudsky.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy žiakom: Kristián Knap, Ivona Schlimbachová (ZA IV.A), Simona Bačinská, Jakub Blišák, Jakub Kuľha, Karolína Kohútová (ZA IV.B), Lenka Banicka, Jarka Bobeničová, Nikola Fedičová, Júlia Tatarková (ZA III.A), Nikola Turbáková, Tamara Džuganová (ZA II.A) a Lenka Harakaľová (ZA II.B)

Čítané 2192 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.