Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 15. júl 2020
utorok, 27 marec 2018 09:30

Vzdelávací cyklus Finančná akadémia

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Finančná akadémia je interaktívna forma vzdelávania, ktorá umožňuje študentom otestovať si svoje finančné rozhodnutia na konkrétnych modelových situáciách. Finančná akadémia má šesť lekcií, pričom je možné absolvovať celý cyklus alebo vybrané lekcie jednotlivo. Lekcie Finančnej akadémie prinášajú študentom odborné základy vychádzajúce z Národného štandardu finančnej gramotnosti, ale aj praktické a užitočné informácie. Odbornými garantmi a školiteľmi lekcií sú odborníci zo spoločnosti PARTNERS GROUP SK. 

Vzdelávací cyklus Finančná akadémia je určený pre študentov maturitných ročníkov a jeho cieľom je viesť  mladých ľudí k väčšej finančnej zodpovednosti. Mladí ľudia majú možnosť dozvedieť sa, ako správne pracovať s peniazmi, ako robiť správne finančné rozhodnutia.

Dňa 21.marca 2018 absolvovali jednu lekciu v rámci vzdelávacieho cyklu Finančná akadémia žiaci 4.roč. Lektor Ing. Radoslav Harvan zo spoločnosti PARTNERS GROUP SK vysvetlil žiakom niektoré pojmy (príjmy a výdavky, aktíva a pasíva), poukázal na výhody a nevýhody bežného účtu, sporiaceho účtu,  ermínovaného vkladu, stavebného sporenia, dôchodkového sporenia, životného poistenia...

Naši štvrtáci sa dozvedeli aj to:
- čo znamená pravidlo 72 (týka sa zhodnotenia peňazí v čase),
- aké bankové produkty (vklad, úver) sú dostupné v súčasnosti na Slovensku,
- ktoré finančné ciele majú byť prioritné, ktoré sa môžu riešiť neskôr...

 

Čítané 1752 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.