Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
štvrtok, 04. jún 2020
streda, 04 apríl 2018 20:28

Umelecké slovo v podaní Kristíny a Nikolety

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

V sobotu 24. marca sa stretli milovníci umeleckého slova na 51. ročníku „prešovského“ krajského kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy žien Vansovej Lomnička.

Medzi účastníčkami bola aj žiačka našej školy Kristína Sivá zo ZA III.B triedy. Do krajského kola sa prebojovala cez okresné kolo, ktoré sa uskutočnilo týždeň predtým v Humennom. Súťaž sa uskutočnila v starobylom kaštieli v slávnostnom duchu. Prítomných privítal primátor Sniny p. Milovčík. Účastníčky sa zapísali do Pamätnej knihy mesta.

.
V úvode zaznela autorská báseň o Snine v podaní Ľubice Lattovej. O príjemnú atmosféru a hudobné spestrenie sa postarali žiaci miestnej základnej umeleckej školy. K účastníčkam sa prihovorili aj Anna Capová, predsedníčka krajskej organizácie Únie žien Slovenska (ÚŽS) v Prešove.
Kristína Sivá súťažila v kategórii próza. Nesúťažne sa zúčastnila v okresnom kole aj Nikoleta Kislanová zo ZA 1.B v kategórii poézia. Súťažiť bude môcť až od 18 rokov.

Spomínané súťažiace sa zúčastnili 27.marca 2018 okresného kola súťaže Hviezdoslavov Kubín. Obidve súťažiace získali 3.miesto. Kristína v próze a Nikoleta v poézii.
K úspechom dievčatám srdečne blahoželáme.

Súťažiace pripravovala vyučujúca slovenského jazyka a literatúry PaedDr. Gabriela Zavadská.

 

Čítané 1811 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.