Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 11. august 2020
nedeľa, 22 apríl 2018 22:50

Poctivá príprava na súťaž priniesla úspech

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)

„Ľudia ešte nepochopili, že ranení a chorí neumierajú preto, lebo záchranka prišla neskoro, ale preto, že im neposkytli včas prvú pomoc". Viliam Dobiáš


V piatok 20.4.2018 sa uskutočnilo na SZŠ v Poprade regionálne kolo súťaže stredných zdravotníckych škôl v poskytovaní prvej pomoci. Našu školu reprezentovali študenti  tretieho ročníka Jaroslava Bobeničová, Nikola Fedičová a Tomáš Macko. Aj v rámci programu DofE - rozvoj talentu, sa pravidelne stretávali s koordinátorkou programu Mgr. Slávkou Knapčokovou, overovali vedomosti a trénovali zručnosti na túto súťaž.
Odmenou za pravidelnú  prípravu bolo  umiestnenie na druhom mieste v rámci regionálneho kola a postup na celoslovenské kolo.

Súťažiaci sa na piatich stanovištiach popasovali s rôznymi situáciami, s ktorými sa často stretávame v reálnom živote, ako napr. otrava alkoholom u mladistvých, úraz elektrickým prúdom s bezvedomím a zástavou dýchania, havária autobusu či bitka v krčme s nožom... a posledné stanovište preverovalo teoretické vedomosti súťažiacich. Všetky súťažiace družstvá sú malými víťazmi, pretože akákoľvek podaná prvá pomoc je lepšia ako žiadna a prekonať strach zo zlyhania s cieľom zachrániť ľudský život je neoceniteľným skutkom odvahy.

Tešíme sa z úspechu našich študentov a budeme im držať prsty na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční v júni v Žiline.

Čítané 2079 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.