Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
sobota, 23. september 2023
streda, 24 október 2018 22:10

Súťaž v poskytovaní prvej pomoci

Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)

Buď hrdinom a zachraňuj životy...V duchu tohto hesla sa dňa 24.10. 2018 sa na našej škole uskutočnil 8. ročník súťaže v poskytovaní prvej pomoci pre žiakov 9.ročníkov základných škôl.

Súťaže sa zúčastnilo 9 tímov z okresov Humenné, Snina, Medzilaborce a Vranov nad Topľou. Jeden tím tvorili 3 členovia. Po privítaní a oboznámení sa s pravidlami sme začali súťažiť. 

Ako prvé museli súťažiaci zvládnuť teoretickú časť. Tá bola zložená z 27 otázok v teste. V druhej časti sme si overili praktické zručnosti družstiev. Bolo pripravených 5 stanovíšť. Žiaci poskytovali prvú pomoc človeku v bezvedomí, s popáleninou, bodnutí hmyzom, veľkou otvorenou zlomeninou a masívnym krvácaním. Pri každom stanovišti mohlo družstvo získať maximálne 10 bodov. Hodnotili sme rýchlosť a čas podania prvej pomoci, tímovú prácu, komunikáciu s postihnutým, správnosť privolania záchrannej služby, určenie priorít, správnosť postupu s použitím protišokových opatrení.
Všetky súťažné družstvá boli dobré a aj konečné výsledky podobné. Ale ako na každej súťaži, tak aj tu vyhrali traja najlepší.
3. miesto si domov odniesla ZŠ - Topoľovka,
2. miesto ZŠ Dargovských hrdinov - Humenné,
a krásne 1. miesto ZŠ Laborecká z Humenného.
Výhercom srdečne blahoželáme a veríme, že všetci súťažiaci by takto podali prvú pomoc aj v skutočnosti, a tak zachránili niekomu život.

 

Čítané 3342 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.