Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 30. september 2020
nedeľa, 17 marec 2019 19:07

Lidwina s vôňou levandule

Napísal(a) S. Mackaľová, ZA III.A a J. Vozárová, ZA III.B
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

 

Dňa 12.marca, kým štvrtáci písali maturitné písomky, sa tretiaci zúčastnili odbornej exkurzie v Domove sociálnych služieb – Lidwina, v Strážskom.

Už pri príchode do zariadenia nás privítal milí personál. Prezreli sme si prezentáciu o zariadení a začali sme s exkurziou.

Zriaďovateľom zariadenia je Košický samosprávny kraj. Je to pobytové zariadenie pre deti a dospelých prijímateľov s telesným a mentálnym postihnutím. Kapacita zariadenia je 78 prijímateľov. Poskytuje sa zdravotná a ošetrovateľská starostlivosť, rehabilitačné služby i služby za účelom využívania voľného času a ergoterapie.
Prijímatelia si rozvíjajú svoje zručnosti v tvorivých dielňach, kde si vyberajú činnosť podľa vlastného záujmu a schopnosti. Videli sme krásne ručné vyrobené veci ako sú mydielka, vázy, náušnice, náramky a mnoho ďalších zaujímavých vecí.
Zariadenie je známe pestovaním levandule, o ktorú sa starajú prijímatelia. Levanduľu zbierajú, sušia, spracovávajú do rôznych darčekových foriem.
V zariadení pôsobí i dramaticko- tanečný súbor, kde sme mohli vidieť šťastné a rozžiarené tváre a mohli sme si aj s nimi zabubnovať. Mali sme možnosť počuť aj spev, ktorý nás dojal.
Prijímatelia majú vlastné byty, kde ich zamestnávatelia učia ako sa o byt starať, viesť samostatný život. Ako sme sa mohli presvedčiť každý jeden prijímateľ mal poriadok.
Vízia tohto zariadenia je : Deinštitucionalizácia – cesta do komunity.
Táto exkurzia bola pre nás veľkým emocionálnym prínosom. Skvelý personál odovzdáva klientom veľa lásky, ktorú bolo cítiť v každom slove.

 

Čítané 1062 krát

Galéria obrázkov

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.