Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
štvrtok, 22. august 2019
24. mar 2019 11:44

Čardášová princezná

Napísal(a) Anna Galandová, Anastázia Krivjanská, Kristína Kovaľová, Marika Galandová - ZA I.B
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Dňa 19.3.2019 sa žiaci celej našej školy zúčastnili na divadelnom predstavení Čardášová princezná v štátnom divadle v Košiciach. 

Svetovo známa opereta o láske, ktorá prekonáva mnohé prekážky, mala svoju prvú premiéru v roku 1915 v Johann-Strauss Theatheri vo Viedni na libreto Lea Steina a Bélu Jenbacha. Známe melódie maďarského operného skladateľa Emmericha Kálmána nás sprevádzali počas celého predstavenia. Predstavenie sa našim žiakom veľmi páčilo a aj ich pobavilo. V hlavných úlohách sa nám predstavili Jaroslav Dvorský ako Edwin, Elena Kušnierová ako Cecília, Tatiana Paľovčíková-Paládiová ako Sylva Varescu(speváčka), Alena Fialeková ako Komtesa Stazi a Filip Tůma ako Gróf Boni Kaučiáno - ktorý podľa žiakov vydal najlepší výkon. Za celé divadelné predstavenie sa žiaci a ostatní diváci poďakovali hercom silným a dlhým potleskom. 

Vďaka fantastickému výkonu hercov, tanečníkov a zboru, vďaka nádherným kostýmom, scéne a choreografiám sme si domov odniesli jemne znejúce známe melódie v srdciach a nezabudnuteľný kultúrny zážitok.

 

Čítané 423 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.
Rozumiem