Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
štvrtok, 22. august 2019
14. apr 2019 15:20

Prváci na exkurzii v NsP Š. Kukuru v Michaloviach

Napísal(a) Antónia Činčárová, ZA I. A
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Dňa 4. 4. 2019 sa žiaci prvých ročníkov zúčastnili odbornej exkurzie v nemocnici v Michalovciach. Táto nemocnica sa nazýva nemocnicou novej generácie.

Príjemne prostredie navodzuje použitá kombinácia interiérových prvkov, tvarov a harmonických farieb. Michalovská nemocnica disponuje špecifickou atmosférou, o ktorú sa starajú hlavne vnútorné záhrady a átria. Organizačná štruktúra nemocnice je zložená z klastrov, čiže zoskupení príbuzných medicínskych odborov.

Mali sme možnosť uvidieť klastre ako Žena a dieťa, Chirurgický klaster a Klaster Urgent. Zoznámili sme sa s organizáciou práce, s priestorovým usporiadaním, materiálnym vybavením a pracovnými postupmi v jednotlivých klastroch. Najviac nás zaujal klaster Žena a dieťa, moderne vybavené pôrodné izby ako aj oddelenie šestonedelia.
Nemocnica ako prvá na Slovensku zaviedla a spustila do prevádzky centrálnu prípravovňu liekov. Ide o robota, ktorý pacientom pripravuje presné dávky liekov. Exkurzia nám ponúkla množstvo zaujímavých informácií. Ďakujeme námestníčke pre ošetrovateľstvo Mgr. Jane Čabrákovej, že sme mali možnosť zúčastniť sa tejto exkurzie a pozrieť si túto modernú nemocnicu.

Čítané 296 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.
Rozumiem