Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
štvrtok, 22. august 2019
14. apr 2019 21:57

Regionálne kolo súťaže prvej pomoci žiakov SZŠ v Levoči

Napísal(a) Vanesa Rezanková, ZA II.A
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Dňa 12.4.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili regionálneho kola súťaže prvej pomoci žiakov stredných zdravotníckych škôl, ktorá sa konala na SZŠ Štefana Kluberta v Levoči. Našu školu reprezentovali zo ZA ll. A Vanesa Rezanková a zo ZA III.B Ján Matiko a Lenka Harakaľová.

Po otvorení súťaže riaditeľkou školy sme si losovali poradie súťaže. Naša vedúca tímu Lenka nám vylosovala posledné štartovacie číslo 9.
Čísla od šesť po deväť súťaž začali návštevou Múzea v Levoči, aby nám skrátili čas do štartu.
Po príjemnom odreagovaní v múzeu nás už na škole čakalo päť súťažných stanovíšť. Na prvom stanovišti sme mali zachrániť utopenca spolu s dievčinou, ktorá mala úpal.
Na druhom stanovišti bol vedomostný test.
Tretie stanovište bolo už zložitejšie, zachraňovali sme tri dievčatá, jedno malo porezané oko a predmet v bruchu, druhé užilo lieky, na ktoré malo alergiu a tretiu uštipol had.
Na štvrtom stanovišti sme podávali prvú pomoc cyklistovi, ktorý sa zrazil s chodcom.
A piate a zároveň posledné stanovište bolo najťažšie, trvalo nám dvakrát toľko času poskytnúť prvú pomoc ako pri ostatných stanovištiach. Na tomto stanovišti sme už ako privolaní záchranári mali podať prvú pomoc žiačke, ktorej bolo zle a odrazu nato upadlo do bezvedomia ďalšie dievča, ktoré malo hypoglykémiu. Minútu nato sa spustil teroristický útok. Jeden z teroristov vystrelil a zasiahol žiaka, mal strelnú ranu hrudníka - pneumotorax a krvácal z ucha. Úlohou teroristov bolo nás vystrašiť, aby sme neošetrovali ostatných, ale nepodarilo sa im to a my sme pokračovali a ošetrovali jedného za druhým.
Vyhodnotenie súťaže bolo pre nás sklamaním, pretože každý z nás by sa najradšej umiestnil na stupienku víťazov a tento krát to tak nebolo. Ale nevadí, odnášame si množstvo zážitkov a skúsenosti, ktoré nás posúvajú ďalej.
Ďakujeme veľmi pekne našej pani učiteľke Mgr. Knapčokovej Slávke za doprovod ako aj prípravu na súťaž.

Čítané 278 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.
Rozumiem