Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
štvrtok, 22. august 2019
16. apr 2019 10:31

Návšteva z partnerskej Ostravy...

Napísal(a) Mgr. Slávka Kráľová
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

V rámci projektu Erasmus+ k nám pricestovalo osem žiačok z partnerskej Strednej zdravotníckej školy a Vyššej odbornej školy zdravotníckej Ostrava.

Od 1. 4. 2019 do 12. 4. 2019 absolvovali odbornú prax v Nemocnici A. Leňa, a.s Humenné na neurologickom, chirurgickom, detskom, internom, gynekologicko-pôrodníckom oddelení a na oddelení urgentného príjmu. 

Na štandardných ošetrovacích jednotkách i jednotkách intenzívnej starostlivosti v rámci spomínaných oddelení nacvičovali výkony ošetrovateľskej starostlivosti o zverených pacientov. Na pôde nemocnice ich prvý deň praxe prijala námestníčka pre ošetrovateľstvo Mgr. Lenka Mrázová. Na našej škole sa stretli s pani riaditeľkou PhDr. Marcelou Griščíkovou a prezreli si priestory školy. V rámci odborných exkurzií navštívili Nemocnicu Novej generácie v Michalovciach a VÚSCH v Košiciach. Páčila sa im exkurzia v súkromnom zdravotníckom zariadení ORL v Humennom.
Vo voľných chvíľach si prezreli naše mesto, Humenský zámok, navštívili ThermalPark na Zemplínskej Šírave. V nedeľu im prialo počasie a zvládli turistickú prechádzku na Jasenovský hrad. V rámci kultúrnych a spoločenských podujatí ponúkaných mestom si vybrali filmové predstavenie v kine Fajn, Talk Show Adely a Viktora Vinceových i koncert Majka Spirita.
Posledný deň stáže sa žiačky zúčastnili vyhodnotenia stáže a poskytli rozhovor do nášho časopisu Sestrička. Na záver skonštatovali, že stáž im dala mnoho nových odborných poznatkov, skúseností, zážitkov, ale i priateľstiev.

Čítané 342 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.
Rozumiem