Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
piatok, 22. január 2021
nedeľa, 26 máj 2019 22:16

Cvičnú expedíciu DofE máme úspešne za sebou

Napísal(a) Veronika Chromá a Nikoleta Kislanová, ZA II.B
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

V dňoch 24. - 25. 05. 2019 sme sa my - žiaci zapojení do medzinárodného programu o Cenu vojvodu z Edinburghu (DofE), zúčastnili Cvičnej dobrodružnej expedície.

Trasu sme si naplánovali zo Zemplínskych Hámrov na Sninský kameň s cieľom na Sninských rybníkoch, ale pre nepriazeň počasia sa zmenila. Začali sme v Zemplinskych Hámroch, pokračovali cez les po žltom turistickom chodníku ku hrobu neznámeho vojaka z prvej svetovej vojny. Miestny toto miesto volajú Pri umartom a odtiaľ sa začína poriadny stupák na Sninský kameň, ktorý by sme po upršanom týždni s ťažkými batohmi na pleciach zvládli veľmi ťažko s ohrozením zdravia v tomto zablatenom šmykľavom teréne.  Zamierili sme teda  po modrej trase smerom na Sninské rybníky do autocampingu, kde sme strávili jednu noc. A čo nám táto cvičná expedícia dala? Veľmi veľa. Naučila nás pracovať v tíme, orientovať sa podľa turistických značiek, spoznali sme sa bližšie a utvorili nové kamarátske vzťahy. Pripravili sme si skvelú živánsku na ohni, ale nepohrdli sme ani opekanými špekáčikmi, kým sme čakali na živánsku. Trúfam si povedať za nás Dofákov, že sme si to náramne užili a už teraz sa tešíme na kvalifikačnú expedíciu v Tatrách.

Zo ZA II.A sú do programu DofE zapojené: Michaela Rabajdová, Kamila Dučová, Katarína Suchá, Patrícia Muliková a Vanesa Rezanková. Zo ZA II.B Veronika Chromá, Nikoleta Kislánová a Jozef Ignác. Zo ZA III.B Lenka Harakaľová a nakoniec zo ZA IV.A Nikola Fedičová, pre ktorú bola táto expedícia kvalifikačná.

Čítané 1157 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.