Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 25. február 2020
piatok, 21 jún 2019 22:00

Exkurzia vo Falck Academy v Košiciach

Napísal(a) Katarína Diana Suchá, ZA II.A
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

Dňa 17.06.2019 sa žiaci II.A a II.B triedy zúčastnili exkurzie vo Falck Academy v Košiciach, pod vedením PhDr. Jany Sklenčárovej a PhDr. Slavomíry Baníkovej.

Krásnym úsmevom a pozitívnou energiou nás privítal Bc. Miroslav Nagy, diplomovaný zdravotnícky záchranár  a hlavný inštruktor. Prostredníctvom pripravenej prezentácie nám porozprával ako dlho funguje Falck v Košiciach i vo svete. Ako prvá otázka od pána Nagyho znela : „Viete, čo je to prvá pomoc a čo ju zahŕňa ? “ Jednoznačne sme všetci odpovedali „ Áno, vieme“. Hneď si to na nás pán Nagy overil na kľúčových otázkach. Veľmi zaujímavým a kreatívnym spôsobom sme si zopakovali a upevnili svoje doterajšie vedomosti pri poskytovaní prvej pomoci. Odskúšali sme si techniku oživovania /KPR/, prvú pomoc pri krvácaní a prvú pomoc pri šoku. Mali sme príležitosť sedieť v záchranárskej sanitke, spustiť zvukové a výstražné zariadenie a pozrieť si celkový interiér sanitky.
Veľmi zaujímavou súčasťou našej exkurzie boli videá nezodpovedných vodičov, ktorí svojou nedbanlivosťou ohrozujú svoje životy i životy iných, častokrát nevinných ľudí. Veľkou inšpiráciou pre nás bol životný príbeh pána Nagyho, ktorý ho viedol k tejto práci.
Na mieste záchrannej služby si určite mnohí z nás uvedomili, že práca záchranára nie je len o krásnom oblečení a sympatických mužoch, ale je to práca o zodpovednosti za životy iných ľudí. V každom prípade je to práca zmysluplná, ktorá určite človeka napĺňa. Možno aj toto raz bude cesta pre mnohých z nás.

Čítané 600 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.