Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 26. február 2020
streda, 11 september 2019 19:54

KOŽAZ - Zemplínska Šírava

Napísal(a) Diana Danková, Patrícia Marcišáková ZA III.B
Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)

Nový školský rok sme my tretiaci začali netradične. Tretí deň po nástupe do školy sme absolvovali Kurz ochrany života a zdravia (KOŽAZ) na Zemplínskej šírave.

Náplň kurzu pozostávala zo zdravotníckej prípravy, pohybu a orientácii v prírode, civilnej ochrany. Jeho program bol volený tak, aby sa ním rozšírili naše vedomosti, precvičili sme si požadované zručnosti a prehĺbili návyky z učiva ochrany života a zdravia. Prvý deň sme sa ubytovali, rozdelili do 4 družstiev – „Petrovčatá, Bohdalky, Spišský hrad a Kozliatka,“ absolvovali sme poznávanie prírodných úkazov, liečivých a chránených rastlín, úpravu a čistotu okolia, preteky zamerané na tímovú prácu družstva.
Druhý deň v rámci pobytu a pohybu v prírode sme absolvovali turistický pochod na Vinianske jazero. Prekvapila nás hlavne skorá ranná hodina turistiky. Tí z nás, ktorí nie sú zvyknutí na dlhšie prechádzky, si odniesli otlaky a svalovicu, ale vôňa lesa, pozorovanie východu slnka a dobrý pocit z dosiahnutia cieľa sú neopakovateľné. Najzaujímavejšou časťou bolo popoludnie, kde jednotlivé družstvá na čele so svojimi kapitánmi, plnili zadané úlohy zo zdravotníckej prípravy, topografie, orientácie v teréne, prekonávaní prekážok a streľbe zo vzduchovky. Chvíľku voľného času sme si spríjemnili v hotelovom wellnesse, kde sme mali plavecké preteky. Víťazom sa stal Jakub Petrovka. Počasie nám prialo, stanovené úlohy sme splnili a všetci máme na čo spomínať.
Triedne kolektívy sa dali dohromady, aby sa pustili do práce v novom školskom roku.

 

Čítané 479 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.