Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 11. august 2020
streda, 30 október 2019 20:28

Pomáhame potravinami

Napísal(a) Ľubica Jevičová, ZA II.B
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Zbierka s názvom Pomáhame potravinami sa konala už šiesty raz. Uskutočnila sa pri príležitosti Svetového dňa výživy a potravín.

Potraviny, ktoré sa v tento deň podarilo vyzbierať, uľahčia život rodinám v núdzi po celom Slovensku. Šancu prispieť mali všetci ľudia dobrej vôle, ktorí si prišli do Kauflandu nakúpiť práve v tento deň. Tento Projekt sa uskutočňuje v spolupráci so Slovenským Červeným krížom. Aj v tomto roku projekt podporila Stredná zdravotnícka škola v Humennom.
,,Prvé kroky na strednú školu a zároveň prvá pomoc potravinami. Ten pocit, z pomoci ľuďom je neuveriteľný. Pocit z dobrého skutku, čo vás hreje pri srdci. Po príchode do Kauflandu som bola mierne v rozpakoch, no potom to utíchlo. Nervozita opadla hneď pri pohľade na preplnené košíky dlho trvácnych potravín a ľudí, ktorí ochotne odovzdávali ďalšie potraviny. Neverila som vlastným očiam. Ľudia boli milí a ochotní.
Prišla som s mojou kamarátkou k stánku Červeného kríža, ktorí ochotne organizovali celú zbierku a pozdravili sme ostatných dobrovoľníkov. Stretla som mnoho ľudí, ústretových i neochotných, no nebolo ich až tak veľa. Oveľa viac bolo tých, čo mali záujem pomôcť a žiaci našej školy im na oplátku odmerali tlak a glykémiu.”
Tešilo nás stretnutie s ľuďmi, ktorí nám venovali svoj čas. Myšlienka pomáhať nás posúva ďalej.
Dúfam, že budeme mať možnosť sa zúčastniť potravinovej pomoci a šíriť myšlienku dobrého skutku aj v budúcnosti, vďaka podpore p. uč. PaedDr. G. Zavadskej, ktorá všetkým zúčastneným žiakom vyjadruje poďakovanie.

 

 

Čítané 809 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.