Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
nedeľa, 12. júl 2020
piatok, 22 november 2019 09:47

Timravina studnička 2019

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

V posledných rokoch pravidelne naša škola zaznamenala úspech v Timravinej studničke. Aj v tomto školskom roku žiačka našej školy Nikoleta Kislanová, obsadila v okresnom kole prvé miesto.

Druhá v poradí skončila v tejto súťaži prváčka Sarah Holečková.

23. ročník súťaže v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy je dôkazom, že slovenská pôvodná tvorba nachádza stále nových záujemcov. Súťaž je nielen uchovávaním dedičstva, ale aj priestorom pre talenty vyjadriť úctu osobnosti, akou Timrava bola.
Celoslovenské kolo súťaže sa uskutočnilo v Lučenci, kde náš región reprezentovala Sarah, pretože Nikoleta nemohla cestovať.
Obidvom žiačkam blahoželáme k úspechu!
A čo na to Sarah?

„Dňa 15.11 som sa zúčastnila ako náhradníčka v celoslovenskom kole súťaže v prednese - Timravina studnička. Podujatie sa konalo v meste Lučenec na počesť Boženy Slančíkovej Timravy, ktorá je v tomto meste pochovaná. Súťažiaci boli rozdelení do piatich kategórii podľa veku. Po skončení súťaže sme mali možnosť sa opýtať porotcov na náš výkon. Tí nám poradili, čo by sme mali do budúcna zmeniť a na čom popracovať. V divadle bolo vyhlásenie výsledkov a víťazi ešte raz zopakovali svoj prednes. V závere bola slávnostná recepcia.
Tento zážitok hodnotím veľmi pozitívne a beriem ho ako úžasnú skúsenosť do budúcna. Týmto by som chcela poďakovať aj pani učiteľke Zavadskej za zmysluplne strávený deň s umeleckým slovom.“

Čítané 622 krát

Galéria obrázkov

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.