Vytlačiť túto stránku
piatok, 04 december 2015 13:45

Mesiac november v školskom internáte

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

Neúprosný čas uteká a mesiac november je už za nami. Sme mladí, plní elánu, energie, tak sme v školskom internáte využili svoj voľný čas aj v tomto mesiaci naplno.

Dňa 9. novembra 2015 sme si zmerali svoje sily vo švihadlovom maratóne. Súťažili sme v dvoch disciplínach, v obidvoch najlepšie výsledky dosiahla žiačka Borecká Ivana.

V našej internátnej kuchynke členovia stravovacej komisie dňa 12. novembra 2015 pripravili chutný cestovinový šalát a vajíčkovú nátierku. Po krátkej prezentácií o Zdravej výžive sme sa mohli s chuťou pustiť do ochutnávky pripravených dobrôt. Nielen chutné recepty, ale i pekne prestretý stôl, ktorý nám pripravili žiačky 1. ročníka, boli pre nás inšpiráciou. Naše dievčatá to zvládli na výbornú.

Svoju šikovnosť previedli žiačky aj v súťaži Účesy, účesy, ach tie účesy, ktorá sa konala dňa 19. 11.2015 v študovni školského internátu. Dievčatá boli kreatívne, účesy sa im veľmi vydarili. Zvíťazila dvojica Zdenka Kelemanová a Záborská Nikoleta.

Už tradične k internátnym akciám patrí Imatrikulácia našich nových spolubývajúcich. Napriek tomu, že prváci sa už medzi nás pekne začlenili, patrilo sa ich privítať aj slávnostne. Tak sa aj stalo a dňa 24. 11. 2015 sa uskutočnila Imatrikulácia v priestoroch školskej jedálne. Aj keď naši nováčikovia mali spočiatku možno strach, no určite si napokon odniesli milé a pekné zážitky. Žiačky 2. a 3. ročníka nám pripravili pekné popoludnie, ktoré sa nieslo v duchu relácie MILUJEM SLOVENSKO. Pri zdolávaní rôznych úloh, preukázali prváci svoju šikovnosť i zmysel pre humor. Privítanie našich nováčikov bolo priateľské a zábavné.

V závere programu sme si zaspievali spoločné piesne.

Pochvala patrí všetkým našim spolubývajúcim, ktorí sa aktívne zapojili do jednotlivých aktivít v školskom internáte, venovali svoj čas a svoju námahu pri ich príprave.

Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

Čítané 3070 krát