Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
nedeľa, 12. júl 2020
pondelok, 05 jún 2017 22:19

Ostrava volá...

Napísal(a) Jakub Kuľha ZA III.B
Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)

Po takmer dvojmesačnej príprave v rámci projektu Erasmus +, ktorú sme absolvovali v škole, konečne nadišiel čas odchodu do Ostravy.

Naša cesta sa začala v slnečnú nedeľu vlakom do Košíc. Tam sme prestúpili na Pendolíno, smer Ostrava, kde nás už očakávala pani učiteľka z partnerskej školy PhDr. Kamila Veselá aj s búrkou. Ukázala nám cestu k nášmu penziónu Blue Paradise, v ktorom sme ubytovaní. Boli sme milo prekvapení s vybavením izieb. 

Náš prvý deň odbornej stáže sme začali prehliadkou Mestskej nemocnice Ostrava. Prešli sme si celý rozsiahly areál nemocnice a každý sa oboznámil so svojím oddelením, na ktorom bude praxovať dva týždne a svojou staničnou sestrou, ktorá bude na jeho prácu dohliadať. Kristián Knap – Interné odd. , Denisa Hunderová – Ortopédia , Karolína Kohútová – Neurochirurgia, Jakub Kuľha – Neurológia, Barbora Zarembová – Urológia, Ivona Schlimbachová – Chirurgia. Nemocnica sa nám veľmi páči, s niektorými oddeleniami sme sa ešte nestretli.
Po prehliadke nemocnice sme sa presunuli do Strednej zdravotníckej školy a Vyššej odbornej školy zdravotníckej v Ostrave. Privítala nás riaditeľka školy RNDr. Jana Foltýnová, Ph.D., ktorá nás informovala o škole a popriala nám veľa úspechov a nových vedomostí. Nasledovala prehliadka učebne anatómie, psychológie, prvej pomoci, ošetrovateľstva – demonštračných učební, fyzikálne laboratóriá, nutričnej kuchynky a telocvične. Popoludní sme navštívili obchodné centrum Karolína. A tak sa skončil náš prvý deň.

Jakub Kuľha

Čítané 2797 krát
Viac z tejto kategórie: « Deň plný očakávaní...

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.