Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 30. september 2020
utorok, 06 jún 2017 22:08

Deň plný očakávaní...

Napísal(a) Kristián Knap, ZA III.A
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)


Dnes sme pracovali prvýkrát na novom, pre nás neznámom mieste, s neznámym personálom. Dovoľte mi teda predstaviť vám „moje“ oddelenie, na ktorom budem vykonávať odbornú prax počas odbornej stáže v Ostrave.

Interné oddelenie- stanica G, poskytuje starostlivosť pacientom s ochoreniami vnútorných orgánov. Zabezpečuje diagnostiku, konzervatívnu liečbu a ošetrovateľskú starostlivosť pacientom vo veku od 18 rokov vyššie. Ja pracujem na obojstrannom type ošetrovacej jednotky, ktorá sa volá stanica G – t.j. na gastroenterologickej stanici. Tento typ ošetrovacej jednotky má na jednej strane izby a na druhej strane pracovňu lekárov, pracovňu sestier, edukačné centrum, jedáleň , kuchynku, čistiacu miestnosť, kúpeľňu, sklad pomôcok. Na tejto ošetrovacej jednotke sa poskytuje pacientom komplexná diagnostická a liečebná starostlivosť pri gastroenterologických ochoreniach. Edukačné centrum slúži na individuálny rozhovor lekára s pacientom, konzília, semináre pre personál. Práca na pracovisku je pre mňa veľmi zaujímavá. Na oddelení je 14 izieb, 1 nadštandardná. Izby sú dvojlôžkové a trojlôžkové, komfortne vybavené. V každej izbe je signalizačné zariadenie a centrálny rozvod kyslíka. 9 izieb má aj vlastné sociálne zariadenie. Každý pacient ma polohovateľné lôžko s bočnicami, hrazdičkou, infúznym stojanom a nočným stolíkom.
Počas praxe realizujem výkony v rámci starostlivosti o biologické potreby pacienta, napr. starostlivosť o hygienu, o výživu, o vyprázdňovanie, o polohu a bezpečnosť pacienta. Oboznámil som sa s podnosovým systémom podávania stravy. Pacienti majú zabezpečený intenzívny hydratačný režim. Na nočnom stolíku majú termosku s čajom. Sebestačný pacient sa priebežne hydratuje sám, nesebestačnému tekutiny ponúka personál. V spolupráci so sestrou som aplikoval lieky per os, ktoré sa pripravujú priamo na izbe pri lôžku pacienta, ktoré hneď užije pred sestrou. Ďalej som spolupracoval pri aplikácii intravenóznych injekcií a infúzii, odoberal kapilárnu krv a vybral si pacienta pre pozorovanie na seminárnu prácu, ktorý v rámci liečby absolvuje aj pobyt v hyperbarickej komore.

Čítané 3033 krát
Viac z tejto kategórie: Ostrava volá... »

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.