Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 11. august 2020
utorok, 09 október 2018 21:15

Neurologické oddelenie

Napísal(a) Júlia Tatarková, ZA IV.A
Ohodnotiť túto položku
(10 hlasov)

Svoju odbornú prax som v rámci programu Erasmus+ začala na Neurologickom oddelení, ktoré sa nachádza v pavilóne C v Karlovarskej krajskej nemocnici.

Na neurologickom oddelení sú hospitalizovaní pacienti prevažne s cievnymi mozgovými príhodami, epilepsiami, nádorovými ochoreniami nervového systému či s ochoreniami nervov. Neurologické oddelenie sa predovšetkým zaoberá diagnostikou a liečbou, počas ktorej je poskytovaná zdravotná starostlivosť, ktorá má uspokojiť všetky potreby pacienta. Predstava práce na tomto oddelení ma desila už od začiatku, keď som si toto oddelenie vybrala. Moje obavy sa však rozplynuli hneď v prvý deň. Personál ma aktívne zapájal do všetkých výkonov od prvého momentu. Mojou novou skúsenosťou, ktorú som doposiaľ zažila bolo EEG (encefalografické vyšetrenie). Toto vyšetrenie je predovšetkým zamerané na sledovanie mozgových funkcií. Prístroj sníma elektrické potenciály, ktoré vznikajú pri činnosti mozgu. Tieto potenciály sú zaznamenávané pomocou elektród z povrchu hlavy. Toto vyšetrenie je bezbolestné a u pacienta nie je potrebná žiadna príprava. Vyšetrenie trvá približne 20 minút, počas ktorých pacient leží v pokoji so zatvorenými očami. Počas tohto vyšetrenia je pacient vyzývaný robiť rôzne úkony, ako napríklad zatvárať a otvárať oči, dýchať nosom či ústami. Toto vyšetrenie je predovšetkým vykonávané u pacientov s poruchami vedomia, u pacientov, ktorí sú po operačných zákrokoch mozgu či úrazoch hlavy.

Za možnosť praxovať na tomto oddelení som veľmi vďačná, personál je veľmi milý a láskavý, všetci ma zapájajú do rôznych výkonov a snažia sa ma naučiť čo najviac. I keď prešiel ešte len týždeň, je to už dosť dlhá doba, aby som mohla prehlásiť, že som s prácou na oddelení i personálom veľmi spokojná a teším sa, čo mi prinesú najbližšie dni.

Čítané 2286 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.