Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
piatok, 06. december 2019
nedeľa, 26 máj 2019 21:20

Dali sme to po súši, ale i vzduchom

Napísal(a) Mgr. Nataša Sivulková
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Dnes 26. mája 2019 sa 14-ti žiaci 3. ročníka prebudili do trochu inej nedele. Práve táto nedeľa bola dňom ich cesty do troch miest v Českej republike. Mestá Praha, Karlove Vary i Ostrava sa na tri týždne stanú ich prechodným miestom pobytu.

Všetci žiaci budú absolvovať odbornú stáž v zdravotníckych zariadeniach našich partnerov, s ktorými spolupracujeme v programe Erasmus+. Na svojich pracoviskách umožnili našim žiakom nadobudnúť nové vedomosti, zručnosti, skúsenosti i množstvo zážitkov. Žiaci sú už na miestach konania stáží a od zajtra sa zoznámia so svojím novým pracovným prostredím i mestom.
Štyri dievčatá zavítajú na dve oddelenia a dve kliniky v Nemocnici Na Bulovce v Prahe. Šesť žiakov bude pracovať na oddeleniach v Karlovarskej krajskej nemocnici a.s. Karlove Vary a nakoniec ešte štyria žiaci ráno prvýkrát vstúpia na svoje oddelenia v Mestskej nemocnici Ostrava.
Žiaci cestujúci do Prahy a Karlových Varov absolvovali zážitkovú cestu lietadlom z Košíc do Prahy. Žiaci mieriaci do Ostravy nastúpili na vlak a od Košíc si vychutnali cestu Pendolinom Košice.
Veríme, že sa s nami čoskoro podelia so svojimi zážitkami a s prvými dojmami z odbornej praxe i z akcií absolvovaných pri poznávaní nových miest. Prajeme im veľa zdaru a čakáme na ich zaujímavé príspevky umiestňované na webovom sídle školy.

Čítané 486 krát
Viac z tejto kategórie: Po prvýkrát »

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.