Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 26. február 2020
štvrtok, 30 máj 2019 21:13

Neurochirurgické oddelenie v Ostrave

Napísal(a) Veronika Gerbocová, ZA III.B
Ohodnotiť túto položku
(15 hlasov)

Svoju odbornú stáž v rámci odbornej stáže počas troch týždňov vykonávam na neurochirurgickom oddelení v Mestskej nemocnici Ostrava. Považujem to za veľkú výzvu, keďže som sa s takýmto oddelením v Humennom nestretla.

Neurochirurgické oddelenie Mestskej nemocnice v Ostrave, ktorú miestni obyvatelia nenazvú ináč ako “Nemocnice Fifejdy“ a nachádza sa v pavilóne G1. Sú tu hospitalizovaní muži aj ženy. Hlavnou náplňou neurochirurgického oddelenia je diagnostika a terapia chirurgicky riešiteľných ochorení mozgu, miechy, periférnych nervov a chrbtice u dospelých pacientov. Liečba je komplexná. Okrem vlastnej starostlivosti je na oddelení vykonávaná vedecká a výuková činnosť pre študentov stredných a vysokých škôl z rôznych kútov Českej republiky a tiež aj Slovenska. 

Neurochirurgické oddelenie poskytuje starostlivosť na 20 štandardných lôžkach. Dve izby sú nadštandardne a vybavené vlastným sociálnym zariadením, televíziou, telefónom a internetovým pripojením. Členmi zdravotníckeho tímu sú primár oddelenia, sestry, ošetrovateľky, sanitárky a pomocní pracovníci. Napriek mojím obavám som sa rýchlo začlenila do ošetrovateľského tímu. Pomohla tomu aj podpora a povzbudenie zo strany sestier, aj mojej českej kamarátky zo zdravotníckej školy, pretože ma aktívne zapájali do všetkých výkonov od prvého momentu.
Jednou z nových skúseností, ktoré som počas prvých dní praxe nadobudla, bolo využívanie miniinvazívnej techniky, ktorú som mala možnosť vidieť počas operácie, na ktorej som sa zúčastnila. Jednalo sa o liečbu laterálnej dekompresie lumbálnych stavcov, kde bola pacientka v celkovej anestéze. Napriek miernym komplikáciám operácia prebehla úspešne. Po preložení pacientky späť na oddelenie, som u nej realizovala pooperačnú starostlivosť.
Som veľmi vďačná za možnosť praxovať na tomto oddelení, pretože personál je veľmi milý, ústretový a nápomocný a snažia sa ma naučiť čo najviac a hoci prešiel len týždeň na mojom oddelení, som veľmi spokojná a teším sa na ďalšie dni.

Čítané 696 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.