Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 03. jún 2020
sobota, 01 jún 2019 16:45

Motýli zážitok

Napísal(a) Sabína Žoltaková, Nikola Turbáková, ZA III.A
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Vo štvrtok po ďalšom náročnom dni na praxi sme sa vybrali na exkurziu do Motýlieho domu, na rozhľadňu Diana a pozrieť sa na zvieratká do mini zoo.

K rozhľadni sme sa dostali lanovkou Diana, ktorej spodná stanica je pri Grandhoteli Pupp a cesta skrz kúpeľný les trvala cca 3 minúty. Na rozhľadňu v nadmorskej výške 562m sme zdolali 150 schodov. Po príchode na rozhľadňu sme mali Karlove Vary ako na dlani. Po zážitku na rozhľadni, kde sme mali možnosť vidieť historické centrum mesta a vrcholky Krušných hôr, Slavkovský les i kúpeľné lesy pod rozhľadňou, sme navštívili Motýlí dom, kde boli najkrajšie motýle z celého sveta- napríklad z Thajska, Filipín, dažďových pralesov južnej Ameriky či Mexika. Tieto motýle mali rozpätie krídel až 20 cm. V dome sa nachádza aj liaheň, kde hostia majú možnosť vidieť ako sa motýle liahnu z ich kukiel.

V piatok sme mali odbornú exkurziu v nemocnici Cheb. Hoci v nemocnici prebieha rekonštrukcia, zdravotnícki pracovníci poskytujú pacientom kvalitnú odbornú starostlivosť. Pani námestníčka Mgr. Petra Šulcová nás sprevádzala oddeleniami ako chirurgické oddelenie- lôžková časť, interné oddelenie, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, rádiologické oddelenie, jednotkou intenzívnej starostlivosti, detské oddelenie a nakoniec aj jedáleň s kuchyňou. Po odbornej exkurzii sme navštívili historické centrum mesta Cheb. Navštívili sme Špalíček, ktorý je vlastne samostatne stojaci súbor 11 stredovekých domov. Pôvodne tam stáli drevené búdy kotercov, no nakoniec boli v roku 1320 prestavané na obchody. Keď sme prešli uličkou, pred nami sa týčil kostol sv. Mikuláša a sv. Alžbety, kde sme obdivovali krásy architektúry z 13.storočia a užívali si tichú meditáciu. Zostúpili sme do podzemia, kde sme si prehliadli expozíciu v krypte kostola a vystúpili sme na južnú vežu, kde sme obdivovali krásy mesta Cheb i ďalekého okolia.

 

Čítané 985 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.