Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
piatok, 22. január 2021
sobota, 01 jún 2019 16:50

Výjimeční lidé, výjimečná pracovišťe

Napísal(a) Jana Vozárová, ZA III.B
Ohodnotiť túto položku
(10 hlasov)

„Výjimeční lidé, výjimečná pracovišťe“ je heslom nemocnice Na Bulovce, kde mám možnosť v rámci projektu Erasmus+ praxovať na neurologickom oddelení.

Oddelenie zabezpečuje neurologickú starostlivosť pre cca 30 tisíc obyvateľov Prahy 8 a 9. Realizujú sa tu neurologické vyšetrenia so špecializáciou na diagnostiku a liečbu epilepsie. Taktiež sa tu vykonáva komplexná neurologická a terapeutická starostlivosť v nepretržitej prevádzke všetkých ochorení CNS a periférnej NS. Oddelenie má 44 lôžok, ambulanciu a elektrofyziologické laborátorium. Na takom pracovisku som ešte nebola a tak som sa veľmi tešila na možnosť získať nové poznatky, skúsenosti a zručnosti a tiež poznať systém práce v inom štáte. Po krátkom zaškolení som sa zoznámila s personálom a začala sa zapájať do realizácie ošetrovateľských výkonov a poskytovania ošetrovateľskej starostlivosti. Zúčastnila som sa EEG všetrenia, ktoré registruje aktuálnu elektrickú aktivitu mozgu vyšetrovaného a tiež lumbálnej punkcie a odberu likvoru.
S Prahou sme sa zoznámili rýchlo, absolvovali sme našu prvú exkurziu v podzemnej nemocnici, ktorá pôvodne slúžila ako atómový kryt v období studenej vojny. Bola postavená v 50-tych rokoch minulého storočia. V súčasnosti sa počíta s jej využitím pri mimoriadnych situáciach a na vyžiadanie záchranného integrovaného systému. Večer sme sa vybrali do kina a s popcornom v ruke sme si užívali film o pouličnom zlodejovi Aladinovi a cieľavedomej princeznej Jasmíne.

Čítané 1482 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.