Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 29. september 2020
pondelok, 03 jún 2019 16:39

Niečo nové...

Napísal(a) Nikola Turbáková, ZA III.A
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

Svoju odbornú prax som v rámci programu Erasmus+ začala vykonávať na Neurologickej JIS-ke, ktorá sa nachádza v pavilóne A v Karlovarskej krajskej nemocnici.

Na JIS sú hospitalizovaní pacienti v akútnej fáze mozgocievnej príhody, pacienti s poruchami vedomia, a pacienti, ktorí vyžadujú intenzívnu starostlivosť a kontinuálne monitorovanie vitálnych funkcií. 
Neurologická JIS je funkčne a organizačne súčasťou neurologického oddelenia. Má 7 lôžok, ktoré sú plne vybavené monitorovacím prístrojovým vybavením.  Personál zabezpečuje nepretržitú 24 hodinovú starostlivosť.
 Pacienti s NCMP (náhla cievna mozgová príhoda) na tomto oddelení musia byť monitorovaní na zaistenie lepšieho zdravotného stavu. Zdravotnícky tím neskôr posúdi, či pacient môže byť prepustený do domácej starostlivosti alebo na neurologické oddelenie. Na tomto oddelení som sa zoznámila so zdravotníckym personálom, ktorý neváhal a veľmi ochotne mi ukázal priestory oddelenia, ktoré pozostávajú z pracovne sestier a siedmych lôžok pre pacientov. Na chodbe nesmie chýbať čistiaca miestnosť a miestnosť na odkladanie kyslíkových fliaš. Oddelenie je vybavené resuscitačným stolíkom, preväzovým stolíkom, EKG (elektrokardiograf), prístrojmi na umelú pľúcnu ventiláciu, vozíkom na posteľnú bielizeň a mobilným RTG. Polohovateľné lôžka sú vybavené centrálnym rozvodom kyslíka, monitorom vitálnych funkcií, nočným stolíkom, infúznymi pumpami a signalizačným zariadením. Na tomto oddelení som mala možnosť zatiaľ vidieť: lumbálnu punkciu, pleurálnu punkciu
a hemodialýzu. Každý z týchto výkonov bol pre mňa zaujímavý, pretože som ich nemala možnosť vidieť v našej humennskej nemocnici. Ďalej som mohla vidieť mobilné RTG, ktoré vyhotoví RTG snímok priamo na posteli pacienta hneď na oddelení. Veľmi sa teším na ďalšiu spoluprácu, nové skúsenosti a mnoho nových zážitkov na neurologickej JIS-ke.

Som rada za možnosť praxovať na tomto oddelení v kolektíve prijemného personálu. Všetci sú tu milí, vďační a ústretoví. Snažím sa zúčastniť pri každom jednom výkone, ktorý nemám možnosť praktizovať v humenskej nemocnici.

Čítané 1318 krát

Galéria obrázkov

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.