Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 29. september 2020
utorok, 04 jún 2019 00:08

Ostravská ortopédia mi učarovala...

Napísal(a) Gregor Karas, ZA III.B
Ohodnotiť túto položku
(13 hlasov)

Prvý týždeň mojej odbornej stáže mám za sebou a som nesmierne rád, že som súčasťou ošetrovateľského tímu na ortopedickom oddelení v Mestskej nemocnici Ostrava v pavilóne E, kde sú hospitalizovaní muži aj ženy.

V novej budove, moderne vybavenej kruhovej ošetrovacej jednotke, je ortopédia tým odborom v medicíne, ktorý ľudom značne pomáha zlepšiť kvalitu života s poškodeniami pohybového aparátu.

Hlavou úlohou tohto oddelenia je starostlivosť o pacientov s totálnou endoprotézou, teda výmenou kĺbov a artroskopické operácie kĺbov. Okrem toho sa tu realizujú aj náročné operácie chrbtice, ramenného kĺbu, päty, achillovej šľachy, ale aj operácie nezhubných a niektorých zhubných nádorov a zápalov pohybového ústrojenstva. Nádejní športovci tu často podstupujú operácie v oblasti športovej ortopédie a traumatológie. Mojou úlohu je poskytovanie predoperačnej a pooperačnej starostlivosti o pacientov, uspokojovanie potrieb, meranie a záznam fyziologických funkcií, pravidelná kontrola a preväz aseptickej rany .
Oddelenie disponuje celkom 30 lôžkami, z toho sú 2 nadštandardné. Štandardným vybavením všetkých izieb sú elektrické polohovacie lôžka, nočné stolíky s výsuvnou doskou, televíziou pre každého pacienta, uzamykateľná skrinka na uloženie odevov a osobných vecí. Súčasťou každej izby je samostatné sociálne zariadenie. Všetky izby sú klimatizované.
Na tomto oddelení sú aj operačné sály s laminárnym prúdením, na ktoré sa dúfam dostanem v priebehu najbližších dní.
V nedeľu sme nepracovali a v rámci oddychu sme navštívili Cinema Carolina a nechali sa unášať na čarovnom koberci filmového predstavenia Aladin v 3D formáte.

Čítané 1231 krát
Viac z tejto kategórie: « Emergency Interné trochu inak »

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.