Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 30. september 2020
utorok, 04 jún 2019 20:46

Emergency

Napísal(a) Lenka Harakaľová, ZA III.B
Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)

Emergency alebo urgentný príjem kriticky chorých je súčasťou Pavilónu akútnej medicíny od roku 2012 v Karlovarskej krajskej nemocnici, a.s..

Jednotky so siedmimi monitorovanými lôžkami pre pacientov so závažnými ochoreniami, ktoré si vyžadujú neodkladnú starostlivosť. Lôžka sú vybavené pre komplexnú resuscitačnú starostlivosť, ktorá je určená pre pacientov so zlyhávajúcimi životnými funkciami. Do tohto priestoru sú privážaní pacienti priamo posádkami RZP. Pracuje tu lekár OARIM, sestry v odbore anesteziológie a intenzívnej medicíny. Podľa druhu ochorenia je k pacientovi privolaný konziliárny lekár príslušného odboru. Emergency je pracoviskom moderne pracujúcej nemocnice, ktoré slúži k optimalizácii prechodu zdravotnej starostlivosti z prednemocničnej do nemocničnej fázy. Je personálne a materiálne vybavené pre prevzatie akútne postihnutých od posádok záchrannej zdravotnej služby (LZS, RLP, RZP), posádok Dopravnej zdravotnej služby, ako aj samostatne prichádzajúcich chorých.

Na emergency sú ošetrovaní všetci pacienti, ktorí vyžadujú neodkladnú nemocničnú starostlivosť a to bez ohľadu na tradičné odborové rozdelenie medicíny. Emergency pracuje v nepretržitej prevádzke 24 hodín denne.
Najprv som mala z tohto oddelenia strach, ako ma príjmu. Dnes mi dávajú vykonávať činnosti, ktoré má zdravotnícky asistent v kompetencii a veľmi veľa ma učia. Všetko mi vysvetľujú, umožňujú mi sledovať rôzne komplikované výkony, ktoré vykonávajú lekári ako intubácia pacienta, gastroskopické vyšetrenie, zavedenie centrálneho venózneho katétra, zavedenie arteriálnej kanyly, výplach žalúdka a oxygenoterapia.

Čítané 1135 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.