Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
pondelok, 28. september 2020
sobota, 15 jún 2019 16:48

Urologické oddelenie v MNO

Napísal(a) Tamara Džuganová, ZA III.A
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

„Neexistujú veľké skutky, len malé skutky konané s veľkou láskou...“
Matka Tereza

Ubehli už tri týždne mojej odbornej stáže, ktorú som mala možnosť absolvovať na urologickom oddelení v Mestskej nemocnici Ostrava.

Som veľmi rada, že som sa mohla aspoň na chvíľu stať súčasťou ošetrovateľského tímu a každý deň konať malé skutky s láskou, pomáhať pacientom pri bežných činnostiach, ošetrovať ich a tak docieliť ich rýchlejšie uzdravenie a návrat domov.
Na tomto oddelení sa poskytuje komplexná urologická starostlivosť o pacientov. Odbornú starostlivosť poskytuje tím lekárov, sestier, praktických sestier a sanitárov. Urologické oddelenie sa zameriava na liečbu a operácie onkologických ochorení a liečbu urolitiázy. Jedná sa o celé spektrum diagnostických a liečebných úkonov pri liečbe ochorení obličiek, močovodov, močového mechúra, ochorenia prostaty. Hospitalizovaní sú tu muži aj ženy. Urologické oddelenie je jedno z mála, kde sa nachádza kruhová ošetrovacia jednotka. V súčasnosti sa tu nachádza 21 lôžok, z toho sú 2 nadštandardné. Štandardná izba obsahuje elektrické polohovacie lôžko, nočný stolík s vysúvacou doskou, každá izba má vlastnú kúpeľňu, televízor a nachádza sa tam aj klimatizácia, ktorú pacienti v letných horúčavách veľmi ocenia. Nadštandardná izba má to isté vybavenie ako štandardná izba, ale má tam naviac vlastnú chladničku, veľký stôl, kreslá na sedenie a menší stôl, na ktorom sa nachádza rýchlovarná kanvica a šálky. Súčasťou oddelenia sú i 2 pooperačné izby, na ktorých sú pacienti 24hodín po operácií, niekedy aj dlhšie, podľa zdravotného stavu pacienta.
Počas mojej stáži som realizovala množstvo výkonov, napríklad odber venóznej krvi iným odberovým spôsobom ako máme my v Humennom. Spolupracovala som so sestrou pri laváži močového mechúra, cievkovaní, starostlivosti o periférny žilový vstup, EKG záznamu, aplikácii infúzií i liekov podávaných per os. Aplikovala injekcie subcutánne i intramuskulárne, realizovala pred i pooperačnú starostlivosť. Ďakujem tiež za možnosť zúčastniť sa urologickej operácie.
Veľmi sa mi práca na tomto modernom oddelení páčila, určite by som si stáž i predĺžila.
Vo voľnom čase sme navštívili CINEMA CITY v Novej Karolíne. Pozreli sme si premiéru filmu „Muži v Čiernom“. Tento akčný film bol v 3D formáte, bol úplne super. Páčil sa hlavne našim chlapcom, ktorí sa vcítili do role agentov.

 

Čítané 1266 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.