Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 25. február 2020
sobota, 15 jún 2019 16:58

Exkurzia v Protónovom centre a návšteva ZOO v Prahe

Napísal(a) Jana Vozárová, Andrea Krešilová, ZA III.B
Ohodnotiť túto položku
(10 hlasov)

Našou poslednou odbornou exkurziou bola exkurzia v Protónovom centre v Prahe. Veľmi moderne vybavená budova, ktorá nás zaujala na prvý pohľad, ale ohromení sme boli aj vo vnútri budovy.

Proton Therapy Center je moderná európska klinika, zameriavajúca sa na liečbu pacientov s nádorovými ochoreniami. Metóda protónovej terapie využíva fyzikálne vlastností protónového zväzku a umožňuje dnes liečiť aj také ochorenia, u ktorých bolo doteraz ožarovanie komplikované a rizikové. Protónové centrum v Prahe disponuje najmodernejšou technológiou a diagnostikou. Pre ožarovanie pacientov sa tu využívajú 4 ožarovacie zariadenia, jedno s pevným zväzkom a tri s otáčavou konštrukciou, ktoré sú pripojené na cyklotrón. Súčasťou centra je špecializované oddelenie rádiodiagnostiky a oddelenie nukleárnej medicíny. Okrem vlastnej liečby môžu pacienti pod jednou strechou podstúpiť tiež diagnostické vyšetrenia, ako sú výkony MR (magnetickej rezonancie) a PET / CT (pozitrónovej emisnej tomografie v kombinácii s počítačovou tomografiou). Naším konšatovaním bolo, že všetci by sme chceli pracovať v takomto centre.

Po odbornej exkurzii sme navštívili Zoo Praha. Pražská zoo ako jedna z najmodernejších inštitúcii svojho druhu vytvára pre chované živočíchy čo najprirodzenejšie podmienky pre život. Svetovo sa preslávili napríklad chovom koní Perzewalských, varanov komodských, goríl nížinných, nosorožcov, krýs obláčkových ale aj mnohých ďalších druhov. Veľmi sa nám tam páčilo a obohatili sme sa o ďalšie zážitky zo stáže.Čítané 728 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.