Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 30. september 2020
streda, 11 september 2019 23:02

Rehabilitačné oddelenie a „naša“ druhá škola

Napísal(a) Martina Piatáková, ZA IV.B
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Polovica týždňa je za nami a my si zvykáme na nové nemocničné prostredie. Dnešný deň začal odbornou praxou v Mestskej nemocnici Třebíč.

Po praxi sme navštívili rehabilitačné oddelenie, kde sme mali možnosť vidieť rehabilitačné ambulancie a detskú rehabilitačnú ambulanciu.

Videli sme terapeutické spôsoby liečby ako napríklad mäkké a mobilizačné techniky, terapia na „redcord“ systéme , kinosiotejping , nestabilné plochy (Bosu, Flexi-bar, Flowin, Propriofoot, Posturomed, Aquahit,  balančné plochy a fit lopty, trampolína a iné) , elektroliečebné procedúry, ergoterapeut, aquafitness - cvičenie v bazéne a mnoho ďalších.
Kto je to ergoterapeut? Ergoterapeut je človek, vyštudovaný profesionál a dôležitý člen rehabilitačného tímu, ktorý sa za pomoci zmysluplného zamestnávania svojich pacientov snaží o zachovanie a zároveň využívanie schopností jedinca, ktoré potrebuje pre zvládnutie bežných denných činností. Podporuje zdravie a celkovú pohodu chorého. Ergoterapia sa využíva u osôb najrôznejšieho veku a u osôb s rôznym druhom postihnutia – fyzického, zmyslového, psychického, mentálneho. Ergoterapeut sa snaží pomôcť svojmu pacientovi maximálne sa účastniť bežného života, pričom rešpektuje jeho možnosti. Po ukončení exkurzie na rehabilitačnom oddelení sme šli na návštevu do Vyššej odbornej školy a Strednej školy veterinárnej, poľnohospodárskej a zdravotníckej, kde nás srdečne privítala pani riaditeľka Ing. Lenka Havlíková. V škole sme videli veľa zaujímavých učební. Po exkurzii sme šli do hotela, v ktorom sme ubytované, kde načerpáme veľa síl do ďalšieho dňa.

Čítané 1833 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.