Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 30. september 2020
pondelok, 08 jún 2015 00:00

Mobility Třebíč, tretí turnus - ôsmy deň

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Dnes sme sa zapojili do vyučovacieho procesu v škole. Rozdelili sme sa do tried a mohli sme si vybrať vyučovacie hodiny somatológie, matematiky, psychológie, informatiky, českého a anglického jazyka. Bolo zaujímavé sedieť s českými žiakmi v laviciach a počúvať výklad v českom jazyku.

Po skončení týchto hodín nám žiaci tretieho ročníka porozprávali o mimoškolských aktivitách. Niektorí z nich nám predviedli ukážky zo vzdelávacích a preventívnych programov pre deti predškolského veku na tému „Lekára sa nebojíme“ a ,,Úrazu sa nebojíme“. Cieľom týchto aktivít je odbúrať u detí strach a naučiť ich spolupracovať s lekárom.

Neskôr sme si pozreli prezentácie žiakov, ktorí sa podobne ako my, zúčastnili odborných stáží v zahraničí. Navštívili Turecko, Nemecko a Slovinsko. Rozprávali o tom, ako sa im darilo a aké majú z toho dojmy.

A na záver sme mali ukážku výukových modelov a prehliadku odborných učební. Vyskúšali sme si, ako sa pracuje s odberovým systémom S-Monovette. Naša žiačka v špeciálnom oblečení na vlastnej koži pocítila, aké je byť geriatrickým pacientom.

Popoludní sme vykonávali prax v nemocnici na určených oddeleniach.

Čítané 3607 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.