Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
nedeľa, 12. júl 2020
utorok, 09 jún 2015 00:00

Mobility Třebíč, tretí turnus - deviaty deň

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Dnes sme cestovali vlakom do Rajhradu, v ktorom sa nachádza Dom liečby bolesti s hospicom sv. Jozefa v Rajhrade. Je to neštátne cirkevné a zároveň aj zdravotnícke zariadenie. Patrí k najväčším hospicom v Českej republike.

Na 50 lôžkach je starostlivosť zameraná na potreby nevyliečiteľne chorých a umierajúcich. Sú tu umiestnení pacienti, u ktorých bola ukončená kuratívna liečba a bola doporučená paliatívna liečba, taktiež pacienti, o ktorých sa nemôžu starať v závere života doma ich príbuzní a napokon tí, u ktorých sa kvôli ochoreniu očakáva, že sa ukončí ich cesta životom v najbližšom čase.

Toto zariadenie poskytuje kvalifikovanú a dôstojnú starostlivosť onkologickým pacientom, u ktorých onkológ ukončil liečbu. Ďalej poskytuje nepretržitú lekársku starostlivosť, možnosť doprevádzania chorého pri lôžku jeho príbuznými, podporu psychológa podľa individuálnych potrieb a prianí chorého a jeho blízkych, starostlivosť o duchovné potreby, ktoré zaisťuje nemocničná kaplnka a taktiež umožňuje stretnutie sa s dobrovoľníkmi, ktorí im môžu spríjemniť čas strávený v tomto zariadení.

Pacient má možnosť, aby jeho rodina bola pri ňom po celú dobu. Rodinným príslušníkom hospic ponúka ubytovanie v piatich hosťovských miestnostiach, alebo umožňuje pobyt priamo na izbe pacienta.

Po ukončení exkurzie sme sa vrátili späť do Brna, kde sme si pozreli pamiatky mesta. Jednou z nich bol aj hrad Špilberk. Bol postavený v 13. storočí a slúžil ako strategicky významná pevnosť. Mali sme možnosť vidieť kasematy, ktoré slúžili ako sklady a úkryty pre vojakov a neskôr tu bola zriadená väznica pre obzvášť ťažkých zločincov.

Po tejto prehliadke sme strávili zvyšok voľného času v nákupnom centre Galérie Vaňkovka.

Čítané 3180 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.