Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
štvrtok, 22. október 2020
pondelok, 20 jún 2016 19:41

Byť v Ostrave znamená aj fárať ...

Napísal(a) Natália Gábrišová, ZA III.A
Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)


Tento víkend bol pre nás zaujímavý. V sobotu sme sa rozlúčili s pani učiteľkou Baníkovou, ktorá s nami strávila prvý týždeň našej odbornej stáže v Ostrave. Na obed do Ostravy docestovala pani učiteľka Sivulková, ktorá s nami bude absolvovať náš druhý týždeň.

Po príjemnom obede a zrelaxovaní sme sa vybrali do kina. Mali sme možnosť vidieť rozprávku Hľadá sa Dory v 3D formáte. Pobavili nás vtipné dialógy rybky Dory a jej priateľov.
V nedeľu sme mali naplánovaný výlet do Landek parku. Landek park je najväčšie banícke múzeum v Českej republike, v ktorom mnoho ľudí vrátane nás mohlo spoznať históriu a zaujímavosti fárania a banského remesla. V priebehu hodinovej prehliadky sme videli ako sa kedysi ťažilo uhlie. V rámci prehliadky sme výťahom „sfárali “ asi 480 cm pod povrch zeme do umelo vytvorenej jamy, ktorá na vlas pripomínala banícku šachtu. V ďalšej časti programu sme sa oboznámili s históriou banského záchranárstva. Byť banským záchranárom znamená mať tieto vlastnosti BOHABOJNOSŤ, DOBROMYSEĽNOSŤ, SLOBODOMYSELNOSŤ, STATOČNOSŤ, SKROMNOSŤ, CHYSTROSŤ, SPRAVODLIVOSŤ, ROZVÁŽNOSŤ. Hlavne bez vlastnosti rozvážnosť by nebola žiadna záchranárska akcia úspešná. V rámci expozície sme videli vozidlo banskej záchrannej služby, nehorľavý záchranný oblek, potápačské obleky, dýchacie prístroje, signalizačné zariadenia a veľa ďalšieho vybavenia. Na krátkom inštruktážnom videu sme boli svedkom výjazdu banských záchranárov k mimoriadnej udalosti v bani. Záverečnom perlou prehliadky bola previerka našich fyzických schopnosti, ktoré sme museli preukázať pri prekonávaní cesty v simulovaných banských chodbách.
Dlhý deň mimo domova mládeže sme ukončili návštevou kúpaliska. Trochu sme šantili v studenej vode a zvládli sme niekoľko jázd na toboganoch bez ujmy na zdraví. Ak nepočítame nález malého zákerného parazita - kliešťa na našej bielej pokožke po návrate z kúpaliska. Podarilo sa nám ho bezpečne odstrániť.
Celý víkend sa nám vydaril. V pondelok opäť nastupujeme na odbornú prax na svojich pracoviskách.

Čítané 2540 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.