Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 15. júl 2020
streda, 26 jún 2013 00:00

Študenti z Českej republiky

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Výmenné pobyty študentov na Strednej zdravotníckej škole v Humennom majú už dlhoročnú tradíciu. V dňoch 9. – 14. júna pobudli v Humennom šiesti študenti z 3.D triedy odboru zdravotnícky asistent z Vyššej odbornej školy a SŠ veterinárnej, poľnohospodárskej a zdravotníckej v Třebíči so svojou vyučujúcou Mgr. Martou Valentovou v našom meste.

Najprv si prezreli priestory Strednej zdravotníckej školy v Humennom. V pondelok absolvovali oficiálne prijatie na Mestskom úrade v Humennom, kde ich privítal Ing. arch. Andrej Semanco, zástupca primátorky mesta.

Cieľom výmenného pobytu bola návšteva zdravotníckych a sociálnych zariadení v našom meste. S nemocnicou Andreja Leňa v Humennom ich oboznámila námestníčka pre ošetrovateľstvo PhDr. Tatiana Kosťová, PhD., MPH. V popoludňajších hodinách navštívili edukačný seminár detského oddelenia v Humennom. V priebehu týždňa študenti pracovali na oddeleniach humenskej nemocnice.

S možnosťou starostlivosti o seniorov v našom meste sa oboznámili v Ošetrovateľskom centre, s.r.o. na Lipovej ulici a Slnečnom dome na Dubníku. V metropole nášho kraja v Košiciach prežili jeden deň. Tu ich očarili tóny hrajúcej fontány a prezreli si dominantu mesta Dóm sv. Alžbety. V popoludňajších hodinách absolvovali odbornú exkurziu vo Falcku a na očnej mikrochirurgii. V posledný deň pobytu sa zapojili do školskej súťaže v prvej pomoci Strednej zdravotníckej školy v Humennom. Tento týždeň bol pre našich hostí veľmi príjemný, o čom svedčia aj slová v kronike školy: „Mali sme možnosť poznať Vaše krásne mesto. Veľmi nás tešilo stretávať sa s ľuďmi u Vás, od ktorých sa nám dostalo veľmi príjemného, ústretového a srdečného prijatia". Celý tento výmenný pobyt koordinovala PhDr. Slavomíra Baníková .

Čítané 3740 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.