Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 28. jún 2022
utorok, 18 jún 2013 00:00

Deň ôsmy - Středisko komplexní sociální péče - Fontána

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dnes po skončení praxe sme navštívili stredisko komplexnej ošetrovateľskej starostlivosti Fontána. Riaditeľkou strediska sociálnej starostlivosti je Mgr. Libuše Homolková.

Toto stredisko je neštátna nezisková organizácia, ktorá poskytuje sociálnu starostlivosť pre spádovú oblasť mesta Kladno. Nachádza sa tu denný stacionár,v ktorom sú klienti od 7:00 hod. do 15:30 hod. U klientov sa zabezpečuje hygienická starostlivosť, stravovanie, rehabilitačné cvičenia a denné aktivity klientov ako besedy, výlety, ručné práce v klube tvorivých rúk. Ďalej môžu klienti využívať spoločenské vzdelávacie aktivity a výlety. Stredisko poskytuje aj opatrovateľskú službu pre seniorov v domácom prostredí. Za rok poskytnú túto službu 600 000 klientom. Zabezpečujú dovoz jedla pre klientov, pomoc pri hygienickej starostlivosti, doprovod pacienta na vyšetrenie a pod.

Od roku 2003 v stredisku funguje Univerzita tretieho veku, do ktorej dochádza okolo 300 seniorov. Na tejto univerzite prebieha vzdelávanie seniorov na témy ako regionálne dejiny mesta Kladno, Praha ako ju málo poznáme, zdravotné náuky a dejiny hudby a kurzy anglického jazyka a počítačové kurzy, ktoré sú určené pre začiatočníkov a pokročilých.

Čítané 4340 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.