Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
štvrtok, 26. máj 2022
streda, 19 jún 2013 00:00

Deň deviaty - Multioborová JIP

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Multioborová JIP poskytuje komplexnú starostlivosť pacientom vyžadujúcim monitorovanie fyziologických funkcií a podporu orgánových systémov.

Multioborová JIP má nové vybavenie a je veľmi dobre technicky zabezpečená. Obsahuje 10 boxov z čoho dve sú dvojlôžkové a ostatné jednolôžkové. Izby sú vybavené monitormi, umývadlami, polohovateľnými elektrickými lôžkami s antidekubitárnymi matracmi, nočnými stolíkmi. Na izbách nie sú žiadne skrine ale pacienti majú možnosť odložiť si veci do skrine, ktorá sa nachádza na chodbe. Sestričky majú dokumentáciu každého pacienta na jeho izbe na stolíku, na ktorom sa nachádzajú lieky, ktoré sestra použije za dvanásť hodín. Izby sú situované do písmena U a sestry sú v strede a majú prehľad o každom pacientovi. Na toto oddelenie sú prijímaní pacienti po náročných chirurgických operáciach (zväčša brušná a hrudná chirurgia), s onkologickými ochoreniami, ale aj rodičky po ťažkej sekcii. Oddelenie má priamy vchod na operačnú sálu čo šetrí čas.

Práca na tomto oddelení je veľmi náročná a sestry musia mať špecializačné štúdium, aby svoju prácu vykonávali na profesionálnej úrovni.

Čítané 5036 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.