Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 29. september 2020
štvrtok, 14 jún 2012 00:00

Odborná stáž v Třebíčí - Deň tretí

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Zobudili sme sa do hmlistého rána a po prvýkrát sme išli do nemocnice bez doprovodu. Poznali sme len polovicu cesty a spoliehali sa na naše orietnačné schopnosti a dobrých ľudí, ktorí nám v prípade potreby poradia.

Do nemocnice sme sa dostali, aj keď sme prešli asi o kilometer dlhšiu trasu, podotýkam všetko do kopca. S tachykardiou, dyspnoe, ale vysmiate sme dorazili na naše pracoviská. Zapojili sme sa do práce tak, ako u nás doma, samozrejme sme len trocha opatrnejší a zbierali nové skúsenosti. Po praxi nás v budove riaditeľstva nemocnice privítal pán riaditeľ a Mgr. Eliška Klimešová – námestníčka pre ošetrovateľstvo.Rozprávali nám o nemocnici a vzájomnej spolupráci. Na záver nám pani námestníčka ochotne odpovedala na naše otázky.

Čakala nás ešte návštěva spánkového laboratória. Pán primár nám veľmi zaujímavo rozprával o syndróme spánkového apnoe, jeho diagnostike, liečbe a rizikách pre pacienta a ukázal nám polysomnograf a ďalšie priestorové a materiálno- technické vybavenie.

Popoludní sme mali možnosť stretnúť sa s riaditeľom školy RNDr M. Dočkalom, poprezerať si budovu školy, jednotlivé učebne odborov – zdravotnícky asistent, zemědelský a odbor vetrinárnej prevencie. V kultúrnej miestnosti sme si pozreli prezentáciu školy. Touto cestou chceme poďakovať učitelkám zdravotníckej školy, ktoré nás doprevádzajú bohatým a zaujímavým programom.

Čítané 3251 krát

Najnovšie od Paulína Demská

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.