Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 11. august 2020
utorok, 04 jún 2013 00:00

Odborná stáž v Třebíčí ZA III.A - Deň prvý

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Po včerajšom príchode do mesta Třebíč, ubytovaní sa v domove mládeže, zoznámení sa s programom odbornej stáže, sme dnes absolvovali prvý deň odbornej praxe na oddeleniach v Nemocnici, Třebíč.

Najprv sme sa všetci oboznámili s celým areálom nemocnice a neskôr nás rozdelili na jednotlivé oddelenia. Peter Čakurda pracuje na chirurgickom oddelení, Saskia Nadine Fischerová na ortopedickom oddelení, Miroslava Kusinová na internom oddelení, Alexandra Medviďová na gynekologickom oddelení a Simona Timková na urologickom oddelení.

Na jednotlivých oddeleniach nás privítali staničné sestry oddelení a za pomoci českých študentov sme sa  postupne oboznamovali s organizáciou práce na jednotlivých ošetrovacích jednotkach. Zaujali nás napríklad tabletový systém podávania stravy, zabezpečovanie pitného režímu pacientov, zvláštnosti zdravotníckej dokumentácie (každé oddelenie má svoje vlasné špecifiká, neplatí štandardná - rovnaká dokumentáci pre všetky oddelenia), zatvorený odberový spôsob krvi systémom Monovette.

V poobedňajších hodinách nás privítal pán riaditeľ školy RNDr. Miroslav Dočkal, MSc. a neskôr nás dve vyučujúce odborných predmetov previedli po areáli školy. Videli sme zariadenie oborných učební pre študijný odbor ZA, ale aj učebne pre študijné odbory agropodnikanie, veterinárstvo a pre vyššie odborné štúdium. Škola sa nám páčila, videli sme veľa nových pomôcok na zlepšenie ošetrovateľskej starostlivosti. Boli to výučbové modely, na ktorých sa demonštruje ošetrovanie rán, kolostómie, aplikácie i.m. injekcií a odber i.v. krvi, v rámci ktorého sme hneď zistili, či sa nám podarilo napichnúť vybranú žilu.

V priebehu dnešného dňa sa nám venovali Mgr. Marta Valentová, Mgr. Jana Kostelecká a Mgr. Ladislava Neterdová.

Čítané 2887 krát

Najnovšie od Miroslava Kusinová

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.