Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
sobota, 15. august 2020
streda, 05 jún 2013 00:00

Odborná stáž v Třebíči ZA III.A - Deň druhý

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dnešný deň sme pokračovali v odbornej praxi na jednotlivýh oddeleniach. Získavali sme ďalšie nové vedomosti o práci na ošetrovacích jednotkách, realizovali sme zakladnú ošetrovateľskú starostlivosť, niektoré odborné výkony, napríklad meranie saturácie kyslíka pulzným oximetrom, aplikáciu i.m. injekcií, zoznámili sme sa so špecifikami preväzov rán po operácií močového mechúra, videli sme nefrostómiu a urostómiu.

Dnes sme mali za úlohu bližšie sa zoznámiť so zvláštnosťami zdravotníckej dokumenácie v nemocnici. Veľmi zaujímavá bola exkurzia v spánkovom laboratóriu, koré je súčasťou plúcneho oddelenia. Primár MUDr. Vladimír Hanák nám podrobne vysvetlil poblematiku diagnostiky a liečby spánkového apnoe.

Zúčatnili sme sa akcii, ktorú organizovalo vedenie nemocnice v spolupráci s firmou Bochemia s názvom „Máme čisté ruce”. Pracovníčky firmy zdravotníckych pracovníkov, ale aj verejnosť inštruovali ako si majú správne dezinfikovať ruky. Účinnosť dezinfekcie následne kontrolovali pod UV lampou. U mnohých z nás našli nedostatky dezinfekcie rúk.

V poobednajších hodinách nás prijali na radnici mesta Třebíč a neskôr sme navštívili 75m vysokú Mestskú vežu.

V dnešnom príspevku Vám bližšie predstavíme históriu a súčasnosť Nemocnicu Třebíč, v ktorej praxujeme. Nemocnica Třebíč je príspevková organizácia, je to zdravotnícke zariadenie, ktoré poskytuje zdravotnú starostlivosť v spádovej oblasti okresu Třebíč. Zriaďovateľom je kraj Vysočina. Prvú pacientku do nemocnice prijali v novembri v roku 1902, nemocnica bola oficiálne otvorená 1. januára 1903 a mala 60 lôžok. Zdravotnú starostlivosť vtedy zaisťovali traja lekári a dvanásť radových sestier. Jedným z prvýc riaditeľov tejto nemocnice bol MUDr. Stanislav Kostlivý, neskôr prvý profesor chirurgie na Univerzite Komenského v Bratislave. V súčastnosti má nemocnica Ťřebíč 16 lôžkových a 6 komplementárnych oddelení. Väčšina oddelení je umiestnená v rekonštruovaných alebo novopostavených moderne vybavených pavilónoch.

Čítané 2986 krát

Najnovšie od Alexandra Medviďová

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.