Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
sobota, 15. august 2020
streda, 12 jún 2013 00:00

Odborná stáž v Třebíči ZA III.A - 9. deň

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dnešný deň nás opäť čakala prax na jednotlivých oddeleniach. Uspokojovali sme bio-psycho-sociálne potreby u pacientov, ktorých sme si vybrali na pozorovanie pre seminárnu prácu.

Na poludnie sme absolvovali exkurziu na JIP – jednotke intenzívnej péče. Jednotka intenzívnej starostlivosti je špecializované oddelenie nemocnice a poskytuje intenzívnu starostlivosť o pacientov s rôznymi diagnózami z odborov : interné, neurológia, chirurgia, infekčné. Na tomto oddelení sa nachádza kruhový typ ošetrovacej jednotky, kde vyšetrovňa je umiestnená uprostred, aby mali sestry vizuálnu kontrolu na všetkých pacientov. Počet lôžok je 12. Jedna sestra sa stará počas smeny maximálne o dvoch pacientov. Na oddelení sa nachádza množstvo prístrojovej techniky, ktorá slúži na monitorovanie stavu pacientov, alebo na neodkladnú resuscitáciu. Na oddelení sa tiež nachádza príjmová ambulancia a zákroková ambulancia, ktorá slúži na realizáciu výkonov napr. zavádzanie centrálneho katétra a lumbálnej, hrudníkovej, brušnej punkcie. Na oddelení sa nachádzali aj pacienti s infekčnými ochoreniami u ktorých sa kladie dôraz na zvýšený hygienický režim.

Ani dnešné poobedie sme nemali voľno. Čakala nás exkurzia zámku Náměšť nad Oslavou. Zámok bol postavený na ľavom brehu rieky Oslavy. Patrí medzi významné doklady renesančného staviteľstva na Morave. Pôvodný hrad z 13. st. bol moravskými pánmi zo Žerotína prebudovaný v rokoch 1565-1578 na honosné renesančné sídlo, ktoré sa zachovalo v takmer nezmenenej podobe dodnes.

Súčasťou areálu je anglický park malá francúzska záhrada. V roku 1752 ju kúpil rod Haugwitzo,. ktorý tu bývali do roku 1945. Neskôr sa stal letným sídlom prezidenta republiky na Morave. Od roku 2001 je zámok vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku. Expozícia, ktorou sme prechádzali, bola z tridsiatych rokov dvadsiateho storočia. Zámok sa nám páčil, ale ešte jeden nás čaká vo štvrtok.

Čítané 4041 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.