Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
sobota, 11. júl 2020
pondelok, 17 jún 2013 00:00

Odborná stáž v Třebíči ZA III.A - Deň posledný

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Ani sme sa nenazdali a dva týždne ubehli ako voda. Peter, Saskia, Simona, Saška a Mirka, žiaci ZA III.A, ktorí sa mohli zúčastniť výmennej stáže projektu Leonardo da Vinci – Mobility si dnes balia kufre a vracajú sa domov.

Študenti pracovali v dopoludňajších hodinách na oddeleniach v Třebíčskej nemocnici. Na chirurgii, urológii, ortopédii, gynekológii a internom oddelení sa starali spolu so žiakmi z Vyšší odborní školy a Střední školy veterinární, zemědělské a zdravotnický, o českých pacientov. V rámci praxe absolvovali každý deň aj odborné exkurzie. Veľmi ich zaujalo Spánkové laboratorium, Psychiatrická liečebňa v Jihlave , Letecká záchranná služba, Centrálne operačné sály, Dialýza a Jednotka intenzívnej starostlivosti.

Ani popoludní však nemali voľno. Čakali ich exkurzie kultúrnych pamiatok v meste a okolí Třebíča, ktoré je bohaté na históriu. Prezreli si Baziliku sv. Prokopa, Židovskú časť mesta, Židovský cintorín i synagógu, ktoré sú od roku 2003 zapísané v zozname UNESCA. Navštívili tiež zámky Náměšť nad Oslavou a Jaroměřice nad Rokytnou, V nedeľu navštívili Jadrovú elektráreň Dukovany , plavili sa loďou na Dalešickej priehrade a večer sa zúčastnili koncertu skupiny Pefr Jam v rámci rokfestu – Zámostí. Dobré vzťahy s českými žiakmi upevňovali tiž na bowlingu.

Každý večer sme spoločne písali články a prezerali fotky , ktoré sme potom posielali na internetovú stránku našej školy.Všetci sme skonštatovali, že tento pobyt bol nezabudnuteľným zážitkom, z ktorého si odnášame množstvo poznatkov, skúseností i nových priateľov. Budúcim tretiakom odkazujeme, učte sa, aby ste aj vy boli vybraní a mohli sa zúčastniť výmenného pobytu.

Naše poďakovanie patrí našej riaditeľke PhDr. Marcele Griščíkovej a riaditeľovi českej vybranej školy RNDr. Miroslavovi Dočekalovi, Mgr. Nataši Sivulkovej a Mgr. Alene Francovej za výbornú organizáciu celej stáže, ale i všetkým vyučujúcim, ktorí sa nám celú dobu nepretržite venovali.

Čítané 3605 krát

Najnovšie od Mgr. Slávka Kráľová

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.