Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 15. júl 2020
piatok, 06 apríl 2018 07:34

Naše voľné chvíle v školskom internáte

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Rada školského internátu pravidelne pripravuje a ponúka žiakom bývajúcich v školskom internáte rôzne aktivity a podujatia. Členovia Rady ŠI nelenili ani v uplynulom období.

Valentín, Svätý Valentín ... Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva v podobe bozkov či objatí alebo pohladení, ktoré v každom z nás prebúdzajú tie najkrajšie pocity. Hoci dnes má prevážne komerčnú podobu, kedysi bol skutočnou oslavou lásky a najmä obety jedného človeka pre šťastie ostatných.

V našom ŠI sme tento sviatok oslávili tým, že sme urobili valentínsku výzdobu, rozprávali sme o histórii a súčasnosti tohto sviatku, vychutnávali sme si čaj, chrumkali sušienky, počúvali hudbu a súťažili sme v kvíze o Valentínovi. Stravovacia komisia pripravila anketu o stravovaní v školskej jedálni, uskutočnilo sa stretnutie s vedúcou školskej jedálne, pripravili sme si besedu o zdravej strave, o cestovinách a orechoch.

V mesiaci marec sme sa venovali knihe. Keď človek vysloví slovo kniha, ani si neuvedomí, čo všetko toto slovo skrýva. Pre niekoho je to celkom obyčajné, jednoduché slovo. Pre iného je to slovo, ktoré niečo znamená. Je to slovo neobyčajné, fascinujúce, ktoré skrýva plno zážitkov, napätia a dobrodružstvo. V priestoroch nášho internátu bola nainštalovaná výstava kníh – zo širokej ponuky si žiaci mohli knihy vypožičať a prečítať. Kvíz „Zahrajme sa s literatúrou“ – súťažili v ňom viacerí žiaci bývajúci v ŠI. Prvé miesto získala Záborská Nikoleta.

Aj atmosféru Veľkonočných sviatkoch sme si v našom internáte vytvorili a sprítomnili rôznymi aktivitami a podujatiami. Naaranžovali kvety, kraslice, ikebany, ktoré dodali internátu veľkonočný raz, prestreli slávnostný stôl a chutnali sme veľkonočné jedla typické pre náš región. Navštívili sme výstavu kraslíc v kaštieli v Humennom a odohrali sme stolnotenisový turnaj.

Čítané 3227 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.