Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 11. august 2020
nedeľa, 16 september 2018 21:56

Aj tento rok máme ocenených študentov v programe DofE

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V  piatok 14. septembra v sále PKO Čierny orol  v Prešove si študenti prevzali prestížne ocenenie na slávnostnej ceremónii v rámci odovzdávania bronzových medailí programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE).

Študenti boli ocenení za svoju polročnú vytrvalosť pri zdolávaní cieľov v troch oblastiach: šport, talent a dobrovoľníctvo. Vyvrcholením programu v každej úrovni je absolvovanie dobrodružných expedícií. Počas celého obdobia sa pravidelne venovali rôznym aktivitám a rozvíjali svoje osobnosti dosahovaním stanovených cieľov. Svoje snaženie dotiahlo do úspešného konca sedem študentov, z ktorých štyrom – Tatiane Lojanovej, Jaroslave Bobeničovej, Jánovi Matikovi a Tomášovi Mackovi boli počas tejto výnimočnej slávnosti odovzdané bronzové medaily a certifikáty spolu s ďalšími viac ako 120 mladými ľuďmi z celého východného Slovenska. Ostávajúci traja, už bývalí študenti - Kristián Knap, Marek Vaco a Samuel Mati  budú ocenení na slávnostnej ceremónii odovzdávania strieborných certifikátov v novembri v Bratislave. 

Odovzdávania tohto medzinárodne prestížneho ocenenia sa zúčastnil i veľvyslanec Spojeného kráľovstva Andrew Garth, ktorý sa stal spolu s ďalšími významnými osobnosťami spoločenského života a zo sveta biznisu jedným z hlavných oceňovateľov. Vo svojom príhovore poďakoval študentom za ich cieľavedomosť a snahu, ktorú vynaložili pri stanovení a dosahovaní svojich cieľov a rovnako ocenil i prácu všetkých učiteľov, ktorí venujú svoj čas pri podpore a vedení svojich študentov v rámci programu DofE.
Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program určený pre mladých ľudí od 14 do 24 rokov, ktorý založil manžel súčasnej britskej panovníčky a dnes je rozšírený vo viac ako 140 krajinách sveta. Význam programu spočíva v dosiahnutí cieľov, ktoré si účastníci programu stanovia v štyroch oblastiach. Absolventi programu sú vo svete mimoriadne žiadaní na trhu práce či univerzitách, keďže im DofE zabezpečí rozvoj vlastností ako vytrvalosť, zodpovednosť, plánovanie či riešenie problémov. Stredná zdravotnícka škola sa do programu zapojila od školského roka 2016/2017 ako jedna z prvých škôl na východnom Slovensku a má oprávnenie poskytovať program pre svojich študentov.

Zaži dobrodružstvo a získaj ocenenie, ktoré ti otvorí dvere do sveta. Prihlás sa do rozvojového programu DofE, ktorý ti pomôže dotiahnuť ciele do úspešného konca! Príkladom sú naši ocenení dofáci  -  Tomáš Macko zabehol Národný beh Devín v Bratislave a spolu s Jarkou Bobeničovou a Nikou Fedičovou sa umiestnili na druhom mieste v regionálnej súťaži SZŠ v poskytovaní prvej pomoci.
Aj tento školský rok 2018/2019 majú študenti našej školy možnosť zapojiť sa do prestížneho programu. Prihlasovanie je otvorené do 28. septembra 2018. V prípade záujmu kontaktujte vedúce programu Mgr. Slávku Knapčokovú alebo Mgr. Adrianu Kowalskú.

 

Čítané 1842 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.