Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 26. február 2020
streda, 19 jún 2019 21:13

Deň rodiny a školy na ZŠ Kamenica nad Cirochou

Napísal(a) Mgr. Ivana Švigárová
Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)

10.6.2019 sme prijali pozvanie Základnej školy v Kamenici nad Cirochou, aby sme sa zúčastnili Dňa rodiny a školy a Dňa otvorených dverí, ktorý bol venovaný žiakom školy, ich rodičom, priateľom a širokej verejnosti.

Ukážky školskej práce a mimoškolských aktivít žiakov doplňovali prezentácie dvoch stredných škôl. Jednou z nich bola aj Stredná zdravotnícka škola v Humennom. Skupina žiakov ZA II.B triedy Zuzka Mikulášková, Jessica Mojsejová, Patrícia Marcišáková, Laura Petrovčinová, Patrícia Švecová, Kristián Sivčo, Tomáš Lukáč a Dávid Kurej v doprovode Mgr. Ivany Švigárovej sa na tento deň dôkladne pripravili, aby sme našu školu a študijný odbor reprezentovali čo najlepšie. Vytvorili sme prezentačné stánky s ukážkami prvej pomoci, obväzovej techniky, miesta na meranie fyziologických funkcií a stanovenie hladiny krvného cukru. Účasť detí i dospelých bola hojná a milo nás prekvapil aktívny záujem detí i ich vedomosti. Žiaci v sprievode svojich učiteľov i rodičov trénovali odstránenie cudzieho telesa z dýchacích ciest, KPR, ošetrovanie rán, vyskúšali si obväzovanie jednotlivých častí tela, až sme sa báli, že nebudeme mať dostatok obväzového materiálu. Dospelým sme merali krvný tlak, pulz, stanovovali BMI i tuk v tele pomocou tukomera. Mnohí mali záujem o vyšetrenie cukru z kapilárnej krvi pomocou glukomera. Naši žiaci objasňovali zásady merania krvného tlaku a odpovedali na zvedavé otázky. Aj my sme sa mnohému priučili, veríme že od budúceho roka to zúročíme na odbornej praxi. Bol to krásny slnečný deň, nielen preto že slnko si zodpovedne plnilo svoju úlohu, ale hlavne vďaka ľuďom, ktorých sme v Kamenici stretli. Usmievaví, ochotní, priateľskí. Dopoludnie sme ukončili dobrým obedom, zmrzlinkou a ešte lepším pocitom, že sme mohli byť účastníkmi tohto zaujímavého a aj pre nás obohacujúceho podujatia. 

Ďakujeme za pozvanie priatelia zo ZŠ Kamenica nad Cirochou.

 

Čítané 570 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.