Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 11. august 2020
streda, 13 november 2019 20:40

9. ročník súťaže v Prvej pomoci máme úspešne za sebou !

Napísal(a) Mgr. Slávka Kráľová
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

A veru bolo sa na čo pozerať. 21 prihlásených družstiev, teda 63 žiakov, to sú mladí záchranári, deviataci zo základných škôl z Vranova nad Topľou, Sniny, Medzilaboriec, Strážskeho, Humenného i priľahlých obcí.

Súťažili a dokázali porote, že sú pripravení nielen súťažne, ale i v reálnom živote poskytnúť prvú pomoc ranenému človeku. Kardiopulmonálna resuscitácia, tepenné krvácanie, uštipnutie včelou, ťažká otvorená zlomenina a popálenina boli stanovištia , kde prakticky, rýchlo a šikovne predviedli svoje praktické zručnosti. 

Na záver sme sčítali body získané v teoretickom teste, na praktických stanovištiach i za nameraný čas poskytovania prvej pomoci a z výsledného hodnotenia sa najviac tešili a prvé miesto získali chlapci zo ZŠ v Koškovciach, na druhom mieste sa umiestnila ZŠ Lúčna z Vranova nad Topľou a tretie miesto získala ZŠ Pugačevova z Humenného. Blahoželáme nielen výhercom , ale aj všetkým zúčastneným žiakom, ktorí vedia podať prvú pomoc, pretože poskytnutie pomoci druhému človeku je službou a je vyjadrením mravného princípu ľudskej solidarity.

 

Čítané 907 krát
Viac z tejto kategórie: « CESTA ZA SLOBODOU 30 rokov od Nežnej »

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.