Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
streda, 30. september 2020
streda, 05 jún 2019 20:58

V Praze blaze, ale...pokračujeme v praxi Dermatovenerologická klinika

Napísal(a) Veronika Škutková, ZA III.B
Ohodnotiť túto položku
(30 hlasov)

Víkend v Prahe sme začali piatok popoludní výstupom na Petřín, kde sa nachádza Petřínska rozhľadňa – mladšia sestra Eiffelovej veže.

V jej okolí sa rozliehajú nádherné záhrady, je tam množstvo zaujímavých objektov ako napríklad zrkadlové bludisko. V sobotu sme navštívili Pražský hrad, Karlův most, Chrám sv. Víta, nedeľu sme strávili prehliadkou Karlových Varoch. Skončil víkend a ja pokračujem v odbornej praxi v NNB Praha presnejšie na Dermatovenerologickej klinike.
Klinika zabezpečuje starostlivosť pre pacientov s dermatologickými a venerologickými ťažkosťami v rôznom vekovom období. Nachádza sa tu recepcia s vyvolávacím systémom, čo znamená, že pacienti prídu k automatu, vyberú si či sú alebo nie sú objednaní, či potrebujú kontrolu alebo ide o akútne vyšetrenie. Automat im vydá lístok s poradovým číslom a číslom ambulancie. Na klinike sa nachádzajú rôzne ambulancie ako detská ambulancia so školou atopie pre mamičky, ktorých detí trpia ochorením atopického ekzému. Nachádza sa tu aj venerologická ambulancia pre pacientov s pohlavne prenosnými chorobami, laser a kobanový žiarič pre liečbu psoriázy a atopického ekzému. Miestnosť pre malé zákroky slúži na korektívnu dermatológiu ako je odstraňovanie znamienok, bradavíc, aplikácia botulotoxínu. Lôžkové oddelenie má 20 lôžok a poskytuje komplexnú starostlivosť. Strava na oddelení sa podáva podnosovým systémom. Neoddeliteľnou súčasťou kliniky je Lymfedém centrum, ktoré poskytuje komplexnú starostlivosť pre ľudí s lymfedémom. Ide o bolestivý opuch, ktorý sa môže vyskytnúť na hociktorej časti tela, no najčastejšie postihuje dolné končatiny. Lymfedém sa lieči manuálnou lymfodrenážou a prístrojovou lymfodrenážou a následnými bandážami.

 

Čítané 1310 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.