Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 28. jún 2022
štvrtok, 13 jún 2013 00:00

Deň tretí - exkurzia v Detskom centre Kladno

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Tretí deň našej odbornej stáže sme sa o pol 3-tej dostavili do Detského centra v Kladne. Hlavnou sestrou v tomto centre je Mgr. Erika Zetová bývala učiteľka na SZŠ. Toto detské centrum je zdravotníckym zariadením s kapacitou 48 detí.

Centrum je rozdelené na dve budovy . Ako prvú sme videli budovu, ktorá bola rozdelená na oddelenie dojčiat a oddelenie väčších detí – batoľatá a predškolský vek. Po šiestom roku života sú deti preradzované do iného zariadenia.

Medzi týmito deťmi sa nachádzal aj malý chlapček, ktorý minulý víkend oslávil svoje druhé narodeniny. Malý chlapček má autoimunitné ochorenie ICHTYÓZU, ľudovo povedané motýlie krídla. Pri pohľade na tohto malého chlapca a pocitu že jeho rodičia ho pre jeho ochorenie opustili nám všetkým vyhŕkli slzy do očí. Do Detského centra umiestňujú aj deti z Hniezd záchran, v Českej republike nazývané Baby Box, z ktorých jeden sa nachádza aj v Oblastnej nemocnici Kladno. Deti si je možné adoptovať a v druhej novopostavenej budove tohto Detského centra sa nachádzajú malé byty, kde adoptívny resp. pestúnsky rodičia majú možnosť byť s tými deťmi, adaptovať sa a následne osvojiť. Zariadenie je zaradené aj do programu medzinárodných adopcií. V budove sa nachádza aj azylový byt pre matku s deťmi pre núdzové ubytovanie. Azylový byt má malú kuchynku, sociálne zariadenie s WC a izbu s posteľami a televíziou. Mamička za tento azylový byt platí denne 150Kč, ale je to vrátane stravy pre ňu a deti, takže je to skôr symbolická suma. Súčasťou druhej budovy sú ambulancie, v ktorých sídli psychológ, fyzioterapeut , špeciálny pedagóg a logopéd. Lekár k týmto detičkám chodí 2x týždenne.

Čítané 4505 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.