Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
štvrtok, 26. máj 2022
piatok, 21 jún 2013 00:00

Deň desiaty - Gynekologicko - pôrodnícke oddelenie

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dňa 19.06.13 sme po ukončení praxe mali prehliadku Gynekologicko-pôrodnického oddelenia. Pacientka je pred príchodom na oddelenie vyšetrená na gynekologickej ambulancií. Ak by pacientka na oddelení nechcela ležať podpíše negatívny reverz o prepustení a je poučená o svojom ochorení. Na gynekologickej ambulancií sa robia aj malé výkony ako napríklad : abortus, kyretáž, klyzma, laparoskopia, hysteroskopia a atď.

Pacientka sa po týchto malých zákrokoch no aj po operáciách dostáva na dospávaciu izbu, kde sa nachádza 6 postelí, skrine, skrinky, umývadlo a centrálny rozvod kyslíka. Na tejto pacientky ležia maximálne 2 hodiny. Najviac operácií sa vykonáva v pondelok a piatok a ak pri operácií nastanú komplikácie pacientka sa prevezie na multioborovú JIP (jednotka intenzívni péče).

Druhou prehliadkou bol pôrodný sál. Rodičky pred príchodom na sál majú príjem na vyšetrovni, kde sa im vypíše pôrodopis, spraví sa ultrazvuk a kardiotokografia. Pacientky pred pôrodom navštevujú raz mesačne predpôrodnú poradňu, ktorá ich stojí 600Kč.
Na tomto poschodí sa nachádzajú 4 pôrodné sály s jednými posteľami, so sprchou a WC, detským vyhrievacím boxom a všetky pomôcky potrebné k pôrodu. Rodička po pôrode ostáva 2 hodiny ležať na pôrodnej posteli.

V tejto nemocnici majú pacientky možnosť rodiť vo vani, sprche, na stoličke a posteli. Ich manžel ma možnosť sledovať pôrod bez poplatku a ak by prišiel aj s blízkou rodinou tak sa tu nachádza miestnosť podobná garzonke kde si môžu dať kávu. Na pôrodnej sále sa nachádza aj Copra Centrum na odobratie pupočnikovej krvi, ak by matka chcela . Po pôrode je rodička prevezená na oddelenie šestonedeliek a o novorodenca preberá starostlivosť novorodenecké oddelenie.

Čítané 4969 krát
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.